Pędził 150 km przez środek wsi – stracił prawko

Policjanci piskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki BMW. Kierujący autem jechał w terenie zabudowanym z prędkością 150 km/h. 20-latek stracił prawo jazdy.

W miniony piątek o godzinie 22, policjanci piskiej drogówki w Maldaninie zatrzymali pojazd marki BMW jadący ze znaczną prędkością. Pomiar wykazał 150 km/h w terenie zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h. BMW kierował 20-letni mieszkaniec gminy Pisza. Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym funkcjonariusze zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Dodatkowo ukarali go mandatem i nałożyli punkty karne.

W niedzielę funkcjonariusze zatrzymali też motorowerzystę, który złamał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. 36-letni mieszkaniec gminy Pisz jechał pojazdem marki Baotion. Mężczyzna był trzeźwy, ale złamał orzeczony mu sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Zakaz obowiązywał go od 2017 roku do października tego roku. Niestosowanie się do orzeczonych przez sąd środków karnych jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.