Bezpieczna majówka w powiecie piskim

Długi majowy weekend na drogach powiatu piskiego minął bezpiecznie. Policjanci odnotowali jedynie kilka niegroźnych kolizji. Zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących.

Za nami długi majowy weekend. W powiecie piskim minął bezpiecznie zarówno pod względem zdarzeń kryminalnych, jak i sytuacji na naszych drogach. W tym czasie nie doszło do żadnego wypadku drogowego, a jedynie do kilku niegroźnych kolizji. Policjanci zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących. Wśród nich było dwóch kierowców osobówek, motocyklista i rowerzysta. Funkcjonariusze zatrzymali też kierowcę, który złamał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Niechlubnym rekordzistą majówki okazał się 46-letni mieszkaniec gminy Pisz jadący rowerem. Mężczyzna ten został zatrzymany przez patrol drogówki w niedzielę ( 3 maja br.) po godz. 8.00. Sposób jazdy rowerzysty wyraźnie wskazywał na to, że jest nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości 46-latka wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Za popełnione wykroczenie mieszkańcowi piskiej gminy grozi kara aresztu albo grzywna nie niższa niż 50 złotych.

Prawie 2 promile alkoholu w organizmie miał motocyklista zatrzymany do kontroli drogowej przez policyjny patrol w niedzielę (3 maja br.) po godz. 1.00 w Orzyszu. 28-letni orzyszanin jechał motocyklem marki Suzuki. Miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.
Dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu policjanci piskiej drogówki wyeliminowali z ruchu kolejnego nietrzeźwego kierującego. Pojazd marki VW Golf zatrzymali do kontroli drogowej w Orzyszu w niedzielę (3 maja br.) przed godz. 19.00. 56-letni mieszkaniec tego miasta miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie.

W sobotę (2 maja br.) po godz. 9.00 w Piszu na ul. Mickiewicza policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Mercedes Benz. Za kierownicą siedział 50-letni mieszkaniec miasta. Już po otwarciu drzwi tego pojazdu funkcjonariusze czuli alkohol od kierującego. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 50-latek ma ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

I jeszcze jeden przykład nieodpowiedzialnego zachowania kierowcy. Tym razem jest to 58-letni mieszkaniec Chełma, który kierował pojazdem marki VW Golf. Został zatrzymany do kontroli drogowej w centrum Białej Piskiej w piątek (1 maja br.) po godz. 1.00. W trakcie wykonywanych przez funkcjonariuszy czynności okazało się, że kierujący złamał dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Zakaz ten obowiązywał go od kwietnia 2019 roku. Za złamanie zakazu orzeczonego przez sąd mężczyźnie grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.