Nie zabrakło pijanych za kółkiem, mimo to było spokojnie i bezpiecznie

Tegoroczne święta były dla nas wszystkich bardzo trudne i wyglądały inaczej niż zwykle. Były one jednak wyjątkowo bezpieczne na terenie naszego powiatu.

Obyło się bez zdarzeń drogowych, a co za tym idzie osób rannych, czy zabitych. Nie zabrakło jednak nieodpowiedzialnych kierowców. Policjanci zatrzymali trzech kierujących jadących pod działaniem alkoholu oraz kierowcę pod wpływem narkotyków.

W niedzielę (12 kwietnia br.) po godz. 11.00 na stacji paliw w Rucianem- Nidzie patrol zauważył młodego mężczyznę, który czyścił dywaniki samochodowe w stojącym obok pojeździe marki VW Sharan. Okazało się, że 32- letni mieszkaniec Grajewa jechał z Olsztyna. W trakcie rozmowy mężczyzna zachowywał się wyjątkowo nerwowo. Wiele wskazywało na to, że jest pod wpływem narkotyków.

Badanie testerem wykazało, że 32-latek znajduje się pod działaniem amfetaminy. W jego pojeździe funkcjonariusze znaleźli mały woreczek strunowy z zawartością białego proszku. Mężczyzna powiedział policjantom, że substancję tą znalazł na jednej z ulic Olsztyna, a rano przed wyjazdem zażył niewielką ilość tego proszku.

W tej sytuacji policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy, pobrali mu krew, a biały proszek zabezpieczyli do dalszych badań. Jeśli analizy potwierdzą, że 32-latek jechał pod działaniem środków odurzających usłyszy zarzut kierowania pojazdem pod wpływem narkotyków oraz zarzut posiadania amfetaminy. Grozi za to kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

To nie jedyny nieodpowiedzialny kierowca zatrzymany w święta na drogach powiatu piskiego. W piątek (10 kwietnia br.) późnym wieczorem w miejscowości Rostki policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli pojazd marki Audi. Kierował nim 30-letni mieszkaniec gminy Pisz. Okazało się, że mężczyzna znajdował się w stanie po użyciu alkoholu, co stanowi wykroczenie zagrożone karą aresztu albo grzywny nie niższej niż 50 złotych.

W niedzielny poranek (12 kwietnia br.) funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o kierowcy mercedesa, który może być pod działaniem alkoholu. Policjanci zatrzymali ten pojazd do kontroli drogowej w Piszu na ul. Warszawskiej. Mercedesem kierował 33-letni mieszkaniec Giżycka. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało ponad 0,2 promila alkoholu w organizmie. 33-latek odpowie za wykroczenie kierowania pojazdem w stanie po użyciu alkoholu.

Niechlubnym rekordzistą minionych świąt okazał się 30-letni mieszkaniec gminy Pisz zatrzymany przez patrol ruchu drogowego w poniedziałkowy poranek. Mężczyzna ten jechał motorowerem marki Yamasaki. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Jest to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 2. Tegoroczne święta, na terenie powiatu piskiego, minęły bardzo bezpiecznie i spokojnie.