W ciągu dwóch tygodni dwukrotnie zatrzymany za jazdę po pijanemu

Patrol piskiej prewencji zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę, który w ciągu dwóch tygodni dwukrotnie wsiadł za kierownicę w stanie nietrzeźwości.

Do ponownego zatrzymania jeżdżącego po pijanemu kierowcy doszło w miniony wtorek przed godz. 17.00 na ul. Młodzieżowej w Piszu. Prowadził on pojazd marki vw touareg. Sposób jazdy samochodu był podejrzany i wskazywał, że z kierowcą może być coś nie tak, że może się on znajdywać pod działaniem alkoholu. Za kierownicą siedział 48-letni mieszkaniec Pisza. Już po otwarciu drzwi policjanci nie mieli żadnych wątpliwości, że jest on pijany, gdyż wyraźnie czuć było od niego alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W trakcie wykonywania dalszych czynności policjanci ustalili, że 48-latek dwa tygodnie wcześniej również jechał tym samym samochodem będąc w stanie nietrzeźwości. Wówczas został zatrzymany przez patrol piskiej drogówki. Miał wtedy ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.
To nie jedyny nieodpowiedzialny kierowca zatrzymany tego dnia na ulicach Pisza. Po godz. 14.00 patrol piskiej drogówki skontrolował pojazd marki Opel. Kierował nim 26-letni mieszkaniec gminy Pisz. Mężczyzna był trzeźwy. Złamał jednak sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Zakaz obowiązywał go od września ubiegłego roku do marca 2020 roku. Naruszenie zakazu orzeczonego przez sąd jest traktowane jak przestępstwo, zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi: kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych (wszelkich lub określonej kategorii) na okres od 3 do 15 lat, świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 000 do 60 000 złotych.
Fotografia ilustracyjna