Nawet siedem lat więzienia za kradzież perfum

Kara 7 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności grozi 26-letniemu mieszkańcowi Pisza, którego zatrzymali kryminalni. Mężczyzna podejrzany jest o kradzież perfum o łącznej wartości blisko 900 złotych.

Policja zatrzymała 26-letniego mieszkańca Pisza podejrzanego o kilkukrotną kradzież perfum w jednej z piskich drogerii. Jak ustalili śledczy mężczyzna w okresie od 24 grudnia ubiegłego roku do 13 stycznia br. roku ukradł trzy flakoniki perfum o łącznej wartości blisko 900 złotych. W ustaleniu i zatrzymaniu sprawcy pomógł sklepowy monitoring oraz fakt, że mężczyzna ten jest dobrze znany policjantom z wcześniejszych włamań i kradzieży, których dokonał.
Materiał dowodowy zebrany przez śledczych w tej sprawie dał podstawy do przedstawienia zarzutu kradzieży 26-latkowi. Nie kwestionował on swojej winy. Dodał tylko, że skradzione perfumy sprzedał na rynku przypadkowo spotkanym osobom. Za popełnienie przestępstwa kradzieży grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Z uwagi na to, że mieszkaniec Pisza dopuścił się tego czynu w okresie tzw. „recydywy” grozi mu surowsza kara w wymiarze do 7 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.