Pięciu kierowców pijanych i jeden po narkotykach – rozpoczęliśmy nowy rok na drogach

W noc sylwestrową oraz Nowy Rok policjanci zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierowców. Na drogach powiatu piskiego funkcjonariusze zatrzymali kierującego pod działaniem narkotyków oraz 5 nietrzeźwych kierowców.

Najbardziej nieodpowiedzialnym kierującym okazał się 37-letni mieszkaniec Pisza zatrzymany przez patrol drogówki w dniu 1 stycznia br. po godz. 17.00 na ul. Wąglickiej. Kierujący motorowerem marki Romet miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca VW Polo zatrzymany przez policjantów w Orzyszu w dniu 1 stycznia br. po godz. 15.00. 32-letni mieszkaniec tej gminy nigdy w życiu nie posiadał prawa jazdy. Do tego złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych obowiązujący go od września 2019 roku do września 2022 roku.

W noc sylwestrową prawo jazdy stracił kierowca forda. Został zatrzymany przez patrol po godz. 23.00 w Piszu na ul. Wojska Polskiego. Za kierownicą siedział 29-letni mieszkaniec miasta. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponad 0.5 promila miał 29-letni kierowca toyoty zatrzymany do kontroli drogowej godzinę wcześniej w miejscowości Babrosty. Pierwszym nietrzeźwym kierującym zatrzymanym przez policjantów w tym roku był 17-letni mieszkaniec gminy Ruciane – Nida. Nastolatek jechał skuterem marki Corona. Miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Nietrzeźwi kierujący za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi im kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Tuż po północy w Nowy Rok patrol piskiej drogówki zatrzymał do kontroli drogowej na terenie miasta pojazd marki Skoda. Kierował nim 19-letni piszanin. Kierujący zwrócił uwagę funkcjonariuszy jadąc całą szerokością drogi. Jak się okazało 19-latek był trzeźwy, ale badanie testerem wykazało, że był pod wpływem marihuany. Mężczyzna ten nie posiadał uprawnień do kierowania. Został zatrzymany w policyjnym areszcie. Wcześniej pobrana mu została krew do dalszych badań. Jeśli analizy krwi potwierdzą, że 19-latek kierował skodą pod wpływem środków odurzających grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Kluczyki zabrał mu inny kierowca

Dyżurny piskiej komendy otrzymał zgłoszenie o obywatelskim zatrzymaniu pijanego kierowcy. Kierujący pojazdem marki Mazda jechał całą szerokością drogi, przejechał przez pas zieleni, a do tego najeżdżał na krawężniki.

Do obywatelskiego zatrzymania pijanego kierowcy doszło w poniedziałek (30 grudnia br.) po godz. 22.00 na ul. Grunwaldzkiej w Piszu. Zgłaszający interwencję przez dłuższy czas jechał ulicami Pisza za pojazdem marki Mazda. Miał bowiem uzasadnione przypuszczenia, że kierujący tym autem jest pod działaniem alkoholu. Jechał bowiem całą szerokością drogi, przejeżdżał przez pasy zieleni oraz wielokrotnie najeżdżał na krawężniki. Ostatecznie uszkodził przednią oponę i zmuszony był zatrzymać się na przystanku autobusowym. Wówczas zgłaszający podszedł to kierowcy mazdy i zabrał mu kluczyki uniemożliwiając dalszą jazdę. Mężczyzna był bowiem kompletnie pijany. Funkcjonariusze na miejscu ustalili, że kierujący mazdą to 63-letni mieszkaniec Pisza. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie.
63-latek odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Grozi mu za to kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.