Wystawa „Policja Państwowa 1919-1939” do obejrzenia w Piszu

„Policja Państwowa 1919-1939” to tytuł wystawy, która została zorganizowana przez Komendanta Powiatowego Policji w Piszu oraz burmistrza Pisza. Uroczyste jej otwarcie odbyło się w Urzędzie Miejskim w Piszu.

W uroczystości uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, nadinsp. Tomasz Klimek, zaproszeni goście, przedstawiciel delegatury IPN w Olsztynie oraz uczniowie klas mundurowych z Liceum Ogólnokształcącego w Piszu Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Białymstoku.
Głównym punktem uroczystości był wykład do wystawy, który wygłosił pan Dawid Zagził z Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Olsztynie. Mówił m.in. o powstaniu policji, o jej ówczesnych zadaniach oraz roli jaką pełniła w tamtych czasach.

W nawiązaniu do 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odśpiewany został też Mazurek Dąbrowskiego w nawiązaniu do ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do Hymnu”. Komendant Powiatowy Policji w Piszu, mł. insp. Marcin Kubas, dziękując wszystkim za udział w tej uroczystości podkreślił, że wystawa ta zorganizowana została po to, aby uczcić w Piszu 100-lecie powołania Policji Państwowej przypadającej w tym roku. Dodał, że to doskonała okazja, aby przybliżyć młodzieży, zwłaszcza z klas mundurowych, oraz mieszkańcom kawałek historii tej formacji.W minionym tygodniu wystawę mogli obejrzeć uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Piszu im. Bojowników o Polskość Mazur. Zaprezentowana ona została w Starostwie Powiatowym w Piszu. Zachęcamy mieszkańców do obejrzenia wystawy „Policja Państwowa 1919-1939”. Będzie można ją zobaczyć do końca tygodnia w Urzędzie Miejskim w Piszu.