Zabójstwo bezdomnego w szpitalu – zapadł wyrok

Karę 25 lat pozbawienia wolności wymierzył Sąd Okręgowy w Olsztynie Krzysztofowi F. za zabójstwo bezdomnego, do którego doszło w styczniu br. w piskim szpitalu.

Wyrok w sprawie zabójstwa w piskim szpitalu zapadł 17 października br. Sąd Okręgowy w Olsztynie uznał Krzysztofa F. winnym popełnienia zarzuconego mu przestępstwa i wymierzył mu wyrok 25 lat pozbawienia wolności. Sąd orzekł wobec oskarżonego także terapeutyczny system odbywania kary pozbawienia wolności dla osób z zaburzeniami osobowości oraz dla osób uzależnionych od alkoholu.

Do zbrodni doszło 29 stycznia 2019 roku w piwnicznych korytarzach Szpitala Powiatowego w Piszu, które w okresie zimowym były miejscem, gdzie schronienia przed mrozami szukali bezdomni. Zwłoki 37-letniego bezdomnego znaleziono nad ranem. Mężczyzna miał widoczne obrażenia ciała. Na miejscu zdarzenia było wiele śladów krwi. W sprawie zostało zatrzymanych dwóch mężczyzn. Jeden z nich – 29-letni Krzysztof F., również bezdomny mieszkaniec Pisza usłyszał zarzut zabójstwa. Przyczyną zgonu 37-latka były wielokrotne ciosy zadane mu rękoma i nogami oraz butelką w okolice głowy.
Proces Krzysztofa F. rozpoczął się w czerwcu br. przed Sądem Okręgowym w Olsztynie. Krzysztof F. w pierwszym dniu procesu nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i wyjaśnił, że feralnego dnia od rana spożywał alkohol. Wieczorem spotkał kolegę, z którym po zakupieniu alkoholu udał się do klatki schodowej w piwnicy Szpitala Powiatowego w Piszu. Oskarżony relacjonował, że w pewnym momencie do klatki przyszedł także, nieznany mu wcześniej, Cezary G. Krzysztof F. tłumaczył, że nieznajomy wyzywał go oraz próbował uderzyć. Oskarżony zrobił jednak unik i uderzył go otwartą ręką w nos. Jak wynika z jego wyjaśnień wpadł wtedy w szał i uderzył Cezarego G. w głowę także butelką, którą miał pod ręką, oraz zaczął zadawać mu kolejne ciosy rękami. Krzysztof F. zapewniał, że jego zamiarem było tylko pobicie Cezarego G. i żałuje tego, co się stało. Wyrok w tej sprawie nie jest prawomocny.

źródło: Sąd Okręgowy w Olsztynie