Dzielnicowy zebrał już 2 tony nakrętek dla Poli, a to dopiero początek

Za nami pierwszy miesiąc IV edycji zbiórki nakrętek organizowanej przez dzielnicowego z Komisariatu Policji w Białej Piskiej – asp. Adama Trzonkowskiego. Po raz drugi zbiera nakrętki od butelek z myślą o chorej Poli Zielińskiej z Pisza.

Tylko w trakcie pierwszego miesiąca udało się już zebrać około 2 ton nakrętek, a to dopiero początek. „Nakręć się na pomaganie” i TY. Miesiąc temu dzielnicowy z Komisariatu Policji w Białej Piskiej – asp. Adam Trzonkowski zainaugurował IV już edycję zbiórki nakrętek od butelek. Po raz drugi postanowił zbierać nakrętki dla chorej Poli Zielińskiej z Pisza. Przypomnijmy, że podczas poprzedniej edycji Adamowi udało się nazbierać aż 13 ton nakrętek przy pomocy ludzi o wielkich sercach. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony został na leczenie i rehabilitację dziewczynki. Akcja zbierania nakrętek przewidziana jest do końca czerwca 2020 roku. W przedsięwzięcie to włącza się wiele osób prywatnych oraz instytucji i placówek już nie tylko z powiatu piskiego.

– Otrzymuje też co raz więcej paczek przysyłanych z Polski od prywatnych osób, ale także z innych komend policji – mówiasp. Adam Trzaskowski. – Za wszystkie te przesyłki i za każdą ilość przyniesionych nakrętek serdecznie dziękujemy, ale prosimy o więcej.

Adam przyznał, że jego marzeniem jest to, aby w IV edycji zebrać co najmniej 15 ton. Nakrętki można przynosić do Komendy Powiatowej Policji w Piszu. W recepcji znajduje się karton, gdzie można je wrzucać. Tak naprawdę to każdego dnia na stoliku stoi jakaś reklamówka, woreczek czy worki przyniesione przez mieszkańców, którzy chcą pomóc Poli. Nakrętki zbierają także policjanci w Komisariacie Policji w Białej Piskiej, Orzyszu i Rucianem – Nidzie. Za wszystkie dotąd zebrane nakrętki wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do dalszego udziału w akcji „Nakręć się na pomaganie”.