Spotkanie autorskie z laureatem nagrody publiczności Orfeusz 2019

Laureat nagrody publiczności Orfeusz 2019, spotka się z miłośnikami poezji w Praniu.

Szymon Babuchowski został w tym roku laureatem nagrody publiczności w VIII edycji Nagrody im. K. I. Gałczyńskiego Orfeusz za tomik Jak daleko opublikowany przez Wydawnictwo Arcana.
Antonii Libera m.in. tak napisał o tej książce:Pytania Szymona Babuchowskiego należą do podstawowych i najgłębszych pytań stawianych sobie przez ludzkość od niepamiętnych czasów. Są to pytania o podróż w czasie, nieuchronność zmiany, zagadkę tożsamości, o sens i możliwość zbawienia. Metafizyczna medytacja Autora nie jest jednak ani natrętna, ani abstrakcyjna. Poeta wywodzi ją zawsze z konkretu: z rzeczy, z pospolitych sytuacji i najprostszych przeżyć. Jego tom czyta się jak dziennik pokładowy okrętu, któremu na imię Egzystencja”.

Szymon Babuchowski

Urodzony w 1977 roku jest poetą, dziennikarzem i redaktorem działu kulturalnego tygodnika “Gość Niedzielny”, doktorem nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa, wokalistą zespołu Dobre Ludzie, z którym wydał w tym roku drugą płytę. Opublikował cztery tomiki wierszy oraz dwa wybory. Jest też pomysłodawcą i współautorem zbioru reportaży z Ameryki Południowej Kościół na końcu świata (2013) oraz autorem wywiadu rzeki z Natalią Niemen Niebo będzie później (2016). Jego wiersze i teksty śpiewają m.in. Natalia Niemen i Stanisław Soyka.
Nagroda Orfeusza publiczności, którą jest jesienne spotkanie autorskie laureata w leśniczówce Pranie, została przyznana po raz trzeci w wyniku głosowania internautów i uczestników gali wręczenia nagród VIII edycji Orfeusza. W poprzednich latach w ramach nagrody czytelników spotkania autorskie w Praniu odbyli Małgorzata Lebda i Bogusław Kierc.

Laureaci Orfeusza 2019: ( w kolejności druga osoba od lewej) Szymon Babuchowski “Jak daleko” Wydawnictwo Arcana Kraków 2018, Marzanna Bogumiła Kielar “Nawigacje” Wydawnictwo Znak – zdobywczyni Orfeusza Mazurskiego za najlepszy tom wydany w Polsce północno-wschodniej (Warmia, Mazury, Podlasie),  Jan Polkowski “Pochód duchów” Towarzystwo Przyjaciół Sopotu Sopot 2018, Jarosław Mikołajewski “Basso continuo” Wydawnictwo Literackie Kraków 2018 – zdobywca Orfeusza 2019