Przez Mazurską przejazdem na Długą i Pionierów

Nowy przejazd kolejowy powstanie na ul. Mazurskiej i połączy ulice Długą i Pionierów. Inwestycja zrealizowana zostanie do połowy grudnia 2019 roku.

Budowa przejazdu na ulicy Mazurskiej to przedsięwzięcie wychodzące naprzeciw potrzebom mieszkańców osiedla domów jednorodzinnych Łupki, którzy od wielu lat zabiegali o jego budowę. Nowy przejazd w znacznym stopniu ułatwi i skróci czas dojazd do centrum miasta.

– Przejazd na ul. Mazurskiej w dużym stopniu wpłynie na poprawę komunikacji miejskiej. Przede wszystkim odciąży skrzyżowanie ulic: Wojska Polskiego, Czerniewskiego i Trzcinowej, na którym codziennie tworzą się korki – uważa Andrzej Szymborski, burmistrz Pisza. – Mieszkańcy największego osiedla domów jednorodzinnych w Piszu nie będą musieli nadkładać kilometrów by dostać się do pracy, czy dowieźć dzieci do szkół i przedszkoli.

Inwestycja kosztować będzie blisko 600 tys. zł. W miejscu dotychczasowego przejścia przez torowisko, wybudowany zostanie dwupasmowy przejazd samochodowy z zaporami, sygnalizacją świetlną i ciągami komunikacyjnymi dla pieszych i rowerzystów. Podpisanie umowy z wykonawcą inwestycji zaplanowano na początek października. W tym też miesiącu powinny się rozpocząć prace budowlane.