Biblioteka zaprasza na teatr i recital

Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna zaprasza na nowe wydarzenia kulturalne. Będą nimi: Teatr przy stoliku – Rubi Birden „Kontrapunkt” oraz Noc Bibliotek i Recital Krystyny Świąteckiej.

Teatr przy stoliku: Rubi Birden “Kontrapunkt”

Do sławnej nie występującej już od lat aktorki zgłasza się dziennikarka z propozycją napisania książki o niej. Spotykają się w jej mieszkaniu, ale kiedy artystka dowiaduje się, ze ma to być opowieść o jej osobistym życiu, odmawia. Od tego momentu relacje między kobietami zaczynają się zagęszczać, odkrywają się tajemnice przeszłości, ujawniają kompleksy… Ale też obie prowadzą wyrafinowaną grę, w której do końca nie wiadomo, która z nich jest osobą rozgrywającą. Czytają: Ewa Pałuska-Szozda i Wiesława Szymańska

Noc Bibliotek – Recital Krystyny Świąteckiej

Krystyna Świątecka z d. Anielska (ur. 1957 w Sząbruku) – polska wokalistka poezji śpiewanej, związana z zespołem Czerwony Tulipan. Po maturze w II Liceum Ogólnokształcącym studiowała na Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie, którą ukończyła jako nauczycielka wychowania muzycznego. Debiutowała w 1976 jako studentka w zespole Niebo. W 1981 roku stworzyła własny zespół Krystyna Świątecka, z którym w 1983 roku zdobyła Grand Prix Spotkań Zamkowych Śpiewajmy Poezję w Olsztynie. Występowała jako wokalistka z zespołem Czerwony Tulipan, który powstał w 1985 roku. W roku 1987 została laureatką nagrody ZASP-u za osobowość sceniczną, a spektakl Taniec życia, z którym wystąpiła w konkursie otrzymał nagrodę za muzykę.