Z amfetaminą w kieszeni i marihuaną w szkolnym plecaku

W czwartek policjanci zostali wezwani do jednej ze szkół ponadpodstawowych w powiecie piskim po zgłoszeniu, że 18-letni uczeń jest prawdopodobnie pod działaniem narkotyków.

Na miejsce wezwane zostało także pogotowie ratunkowe, które zabrało nastolatka do szpitala na obserwację. Wyjaśniając okoliczności tego zdarzenia policjanci ustalili, że 18-latek nagle źle się poczuł. Przyznał się, że zażył jakiś biały proszek prawdopodobnie amfetaminę. Woreczek strunowy z tą substancją wypadł z kieszeni jego spodni.

W trakcie wykonywania dalszych czynności funkcjonariusze znaleźli w plecaku 18-latka susz roślinny. Ukryty był torebce po chusteczkach higienicznych. Wstępne badanie testerem wykazało, że jest to marihuana. Zarówno biały proszek, jak i susz został zabezpieczony przez funkcjonariuszy. Nastolatek został zatrzymany w policyjnym areszcie.Po zebraniu materiału dowodowego usłyszał zarzut posiadania środków odurzających w postaci konopii indyjskich. Jeśli badania laboratoryjne potwierdzą, że zabezpieczony biały proszek to także narkotyki, wówczas 18-latek usłyszy drugi zarzut. Posiadanie środków odurzających jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 3.