Biuletyn Informacyjny Starostwa Powiatowego w Piszu

ZAPRASZAMY NA INAUGURACJĘ WYSTAWY PLENEROWEJ

Starostwo Powiatowe w Piszu oraz Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Piszu zapraszają na otwarcie wystawy plenerowej przygotowanej przez Instytut Pamięci Narodowej, pn. „SIOSTRY (…) Matkami Żydowskich Dzieci. Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi wobec zagłady Żydów w czasie II wojny światowej” .
Inauguracja wystawy odbędzie się w niedzielę, 19 lipca, o godz. 10.00 (po porannej mszy świętej) na ternie parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Piszu.

ZAPRASZAMY DO SZKÓŁ POWIATU PISKIEGO

Rok szkolny 2019/2020 będzie wyjątkowym, ze względu na nabór do szkół ponadpodstawowych tzw. „podwójnego rocznika”- po szkole podstawowej i po gimnazjum. W powiecie piskim, po dokonaniu wstępnej rekrutacji już teraz możemy powiedzieć, że są jeszcze w naszych szkołach wolne miejsca. Wszyscy zainteresowani kształceniem w szkołach w Piszu, Orzyszu, Rucianem-Nidzie, Białej Piskiej, wciąż jeszcze mogą się zgłaszać. Każde podanie będzie rozpatrywane i nikt chętny, spełniający kryteria naboru nie zostanie odesłany. Dotyczy to wszystkich typów szkół, a więc: liceów ogólnokształcących, techników oraz szkół branżowych I stopnia. Zapraszamy również uczniów spoza powiatu piskiego. Dla osób pochodzących z miejsc oddalonych od szkoły, istnieje możliwość zamieszkana w internacie w Piszu lub Rucianem – Nidzie.
W celu przypomnienia oferty edukacyjnej szkół i placówek powiatu piskiego na rok szkolny 2019/2020, podajemy stronę www.powiat.pisz.pl, gdzie zawarte są szczegółowe informacje. Serdecznie zapraszamy!

ZAPRASZAMY NA SZKOLENIE Z PISANIA PROJEKTÓW

Serdecznie zapraszamy na szkolenie otwarte pt. “Pisanie projektów krok po kroku, czyli logika projektowa”, które odbędzie się 22 lipca br. w Piszu (Urząd Miejski w Piszu, ul. Gizewiusza 5).
Celem szkolenia jest przybliżenie zasad pisania dobrego projektu nastawionego na sukces. W programie szkolenia blok o diagnozie, celach i rezultatach, działaniach, wskaźnikach, budżecie i harmonogramie – czyli wszystko to, co do napisania dobrego “technicznie” projektu jest niezbędne. Osobą prowadzącą szkolenie będzie Urszula Podurgiel. Więcej informacji o szkoleniu wraz z formularzami zgłoszeniowymi znajdziecie Państwo pod adresem:  http://adelfi.pl/pisanie-projektow-krok-po-kroku-czyli-logika-projektowa,2636.html Organizatorem szkolenia jest Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Ełku.