Nasi wschodni sąsiedzi zainteresowani Mazurami

Pisz odwiedziła dwudziestoosobowa grupa przedsiębiorców branż turystycznych Rosji i Łotwy. Nasi wschodni sąsiedzi przyjechali na Mazury w ramach misji gospodarczych, w poszukiwaniu nowych ofert dla zagranicznych turystów.

We wtorek w Hotelu nad Pisą odbyło się seminarium, podczas którego mówiono o współpracy zagranicznej oraz promocji Mazur za naszą wschodnia granicą. Obszerna cześć spotkania poświęcona została na prezentację walorów turystycznych gminy Pisz i możliwości współpracy inwestycyjnych. W seminarium wzięło udział dziesięciu przedstawicieli z Rosji i dziesięciu z Łotwy. Zagraniczne delegacje reprezentowali głównie eksperci z biur podróży, a także dziennikarze rosyjskich ogólnokrajowych czasopism turystycznych. Spotkanie było również okazją do przedstawienia ofert lokalnych przedsiębiorców z branży turystycznej. Pisz był jednym z wielu miast na trasie przejazdu zagranicznych gości po Mazurach. Rosjanie i Łotysze w ciągu dwóch dni odwiedzili Mikołaki, Gizycko, Węgorzewo oraz Ryn.

Misje gospodarcze są realizowane w ramach projektu pn. „7 Cudów Mazur – promocja gospodarcza obszaru Wielkich Jezior Mazurskich” przez Stowarzyszenia Wielkie Jeziora Mazurskie w partnerstwie z 11 gminami: Miasto Giżycko, Giżycko, Miłki, Orzysz, Ruciane-Nida, Mikołajki, Miasto Mrągowo, Mrągowo, Ryn, Węgorzewo, Pisz.