Bezpieczny weekend – Wielkanoc 2019

Policjanci podsumowali działania „Bezpieczny weekend -Wielkanoc 2019”. Okres, świąteczny należy uznać za bezpieczny. Wyjątkiem była kolizja spowodowana przez nietrzeźwą kobietę, której pojazd dachował w przydrożny rowie.

W ramach policjanci akcji dokonali 171 kontroli nakładając 61 mandatów karnych za wykroczenia drogowe. Zdecydowana większość tych mandatów, bo aż 47 nałożona została przez policjantów za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Najbardziej kierowcom „spieszyło się” w piątek 19 kwietnia br. Tego dnia funkcjonariusze ukarali 20 kierujących za zbyt szybką jazdę.
W minione święta żaden z kierowców na drogach powiatu piskiego nie stracił prawa jazdy za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. Policjanci zatrzymali natomiast 9 dowodów rejestracyjnych pojazdów. Ujawnili 2 nietrzeźwych kierowców. W okresie świąt na drogach powiatu piskiego doszło do 4 kolizji. Najgroźniejsze ze zdarzeń miały miejsce w wielkanocną niedzielę 21 kwietnia br. w okolicach Orzysza i Rucianego- Nidy. Na trasie Drozdowo- Dąbrówka w gminie Orzysz, dachował pojazd marki Audi. Z relacji świadków wynikało, że kierowca pojazdu najwyraźniej stracił panowanie i zjechał do przydrożnego rowu. Kierowca jechał sam. Nic mu się nie stało. W okolicach miejscowości Wojnowo, gmina Ruciane – Nida, doszło do kolejnego dachowania pojazdu. Tym razem za kierownicą pojazdu marki Opel Corsa siedziała kobieta. 30-letnia kierująca straciła panowanie nad pojazdem i zjechała do przydrożnego rowu dachując. Jak się okazało była nietrzeźwa. Badanie jej stanu trzeźwości wykazało ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Kierująca nie doznała poważniejszych obrażeń. W okresie wielkanocnym na drogach powiatu piskiego było bezpiecznie. Spokojnie upłynął także drugi dzień świąt obchodzony zwykle jako tzw. „śmingus dyngus”.