Wybite zęby trzymał w ręku – sprawcy pobicia zatrzymani

Policjanci z Białej Piskiej interweniowali w okolicach sklepu, gdzie do doszło do bójki. Dwóch mężczyzn dotkliwie pobiło trzeciego.

Na miejscu patrol zastał dotkliwie pobitego mężczyznę, który w dłoni trzymał dwa wybite zęby. Pokrzywdzony znajdował się pod wyraźnym działaniem alkoholu. Z uwagi na obrażenia, jakie posiadał, przewieziony został do szpitala.
Na podstawie relacji świadków zdarzenia policjanci ustalili, że mężczyznę pobiło dwóch mieszkańców gminy Biała Piska w wieku 25 i 27 lat. Bili go oraz kopali po całym ciele.
Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Badanie stanu trzeźwości 25-latka wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Jego starszy kolega miał ponad 2 promile. Obaj trafili do policyjnego aresztu do czasu wyjaśnienia całej sprawy. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzut pobicia. Jak ustalili śledczy sprawcy uderzali pokrzywdzonego rękoma po głowie, a następnie kopali po całym ciele. Pobity mężczyzna doznał obrażeń ciała między innymi w postaci wybitych zębów i otarcia naskórka na głowie. Obaj zatrzymani przyznali się do popełnienia czynu. W toku prowadzonego postępowania kryminalni w dalszym ciągu będą ustalali motyw działania sprawców pobicia. Sąd zdecydował o zastosowaniu tymczasowego aresztu 27- latka. Oznacza to, że mężczyzna ten najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie śledczym. Wobec 25-latka zastosowany został dozór policyjny. Mężczyzna zobowiązany został do stawiennictwa w Komisariacie Policji w Białej Piskiej 2 razy w tygodniu. Ma także orzeczony zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego na odległość mniejszą niż 10 metrów. Za udział w bójce lub pobiciu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.