Trzy zarzuty w trakcie jednej kontroli?

Policjanci z Rucianego – Nidy zatrzymali do kontroli drogowej 24-latka kierującego pojazdem marki Renault Megane. Złamał on wszelkie możliwe zakazy.

W trakcie kontroli okazało się, że kierowca złamał dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, prowadził auto amfetaminy, a w jego bluzie policjanci znaleźli zawiniątko z białym proszkiem.będąc pod wpływem
24-latek był wyraźnie poddenerwowany. Wiele wskazywało na to, że może być pod działaniem narkotyków. Badanie testerem wykazało, że kierujący renault znajduje się pod wpływem amfetaminy. W kieszeni jego bluzy policjanci znaleźli zawiniątko, w którym był biały proszek. Jak się okazało była to amfetamina. W tej sytuacji mężczyźnie pobrana została krew do dalszych badań, a znaleziony przez funkcjonariuszy biały proszek został zabezpieczony. Mężczyzna natomiast trafił do policyjnego aresztu do czasu wyjaśnienia całej sprawy i zebrania materiału dowodowego.

Jeśli badania krwi potwierdzą, że 24-latek kierował autem będąc pod działaniem środków odurzających, a do tego znaleziony biały proszek to amfetamina, mężczyzna usłyszy trzy zarzuty.
Za popełnienie tych przestępstw mężczyźnie grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.