Narkotyki i dopalacze zabijają – ruszyła kampania

W Komendzie Powiatowej Policji w Piszu odbyła się inauguracja ogólnopolskiej kampanii „Narkotyki i dopalacze zbijają”.

Policja oraz przedstawicielka Powiatowej Stancji Sanitarno – Epidemiologicznej w Piszu spotkali się z uczniami klasy II technikum z Zespołu Szkół Zawodowych w Piszu, aby porozmawiać na temat konsekwencji prawnych i zdrowotnych sięgania młodych ludzi po środki psychoaktywne.

Spotkanie rozpoczęło się od zaprezentowania uczniom spotu promującego kampanię. Filmik nawiązuje treścią do tytułu akcji oraz hasła przewodniego: „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”. W dalszej części młodzież dowiedziała się o konsekwencjach prawnych oraz zdrowotnych sięgania po narkotyki i dopalacze. Wszystko po to, by zwiększyć świadomość młodych ludzi za temat zagrożeń związanych z zażywaniem substancji psychoaktywnych. To pierwsze z wielu spotkań z młodzieżą, jakie odbędą w najbliższym czasie w ramach tego przedsięwzięcia.

Kampania „Narkotyki i dopalacze zabijają” ma charakter ogólnopolski. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Odbywa się ono w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka”.