Zadał cios nożem w szyje kumplowi, bo ten go wyzywał

Piscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego 60-latka podejrzanego o ugodzenie nożem w szyję znajomego. Do zdarzenia doszło w piwnicy jednego z bloków na terenie Pisza w trakcie wspólnego spożywania alkoholu.

Patrol policji otrzymał zgłoszenie, że w okolicach jednego z bloków stoi mężczyzna ugodzony nożem w szyję. Na miejscu policjanci zastali rannego 54-letniego mieszkańca Pisza. Mężczyznę zabrano do szpitala. Po opatrzeniu rany, zwolniono go do domu.
Wyjaśniając okoliczności zdarzenia funkcjonariusze ustalili, że w trakcie wspólnego spożywania alkoholu w piwnicy, pomiędzy dwoma mężczyznami doszło niesnasek i w konsekwencji do zadania jednemu z nich ciosa nożem. To właśnie tam patrol zastał 60-latka podejrzanego o użycie noża. Był on pod znacznym działaniem alkoholu. Sprawca już na miejscu przyznał się, że to on zranił znajomego w szyję, bo ten go zaczepiał i wyzywał. W tej sytuacji policjanci zdecydowali o zatrzymaniu 60-latka w policyjnym areszcie. Wcześniej jednak sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu 54-latka. Sąd zastosował środek zapobiegawczy wobec sprawcy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze od 3 do 15 lat.

Fot. Zatrzymany trafił do aresztu
Źródło KPP w Piszu