Sześćdziesięciolatek stracił prawko za prędkość

Zatrzymanie prawa jazdy, mandat i punkty karne – to konsekwencje przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym przez sześćdziesięciolatka.

W miniony piątek po godz. 15.00 patrol piskiej drogówki zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki BMW. Powodem kontroli była nadmierna prędkość. Pomiar dokonany przez policjantów w miejscowości Maldanin wykazał 119 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h.

W trakcie kontroli drogowej funkcjonariusze ustalili, że za kierownicą BMW siedział 60-letni mieszkaniec Warszawy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za powyższe wykroczenie, policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Kierowca został też ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych.

Policjanci przypominają

Od maja 2015 roku obowiązują przepisy w Ustawie Prawo o Ruchu Drogowym, zgodnie z którymi „policjant zatrzyma prawo jazdy za pokwitowaniem w przypadku ujawnienia czynu polegającego na kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym” (art. 135 ust.1a). Warto o tym pamiętać, szczególnie teraz kiedy warunki na drodze sprzyjają szybszej jeździe samochodem.