Rodzinne kodowanie w “Dwójce”

Szkole Podstawowej nr 2 w Piszu była organizatorem Scratch-day #SuperKoderów – warsztatów „Rodzinne kodowanie”. Wzięło w nich udział ok 80 osób, dorosłych i dzieci.

Młodzi #SuperKoderzy z kl. 4a wcielili się w rolę nauczycieli, których zadaniem było zainteresowanie dorosłych i dzieci programowaniem.
Warsztaty obejmowały wiele zagadnień. Łączyły popularne wśród dzieci środowisko nowych technologii z zabawą i nauką. Uczestnicy zdobywali wiedzę dotyczącą programowania wykorzystując roboty, gry edukacyjne oraz tworząc animacje w programie Scratch Junior i Scratch 3.0. Zajęcia wszystkim bardzo się podobały. Rodzice nie spodziewali się, że programowanie może dawać tyle emocji i wrażeń i być zarazem świetną zabawą.

– Bardzo cieszę się widząc jak moi uczniowie się rozwijają, jak pracując uzyskują naprawdę niezwykłe efekty. Niesamowite jest również to, że cały czas możemy uczyć się od siebie nawzajem.
Mam nadzieję, że zajęcia z programowania będą dla nich początkiem drogi do poznania świata zaawansowanej robotyki – powiedziała Agnieszka Kucisz, kordynatorka wrsztatów “Rodzinne kodowanie”

Warsztaty przygotowali: Agnieszka Kucisz, Natalia Kucisz, Patrycja Stygar, Joanna Klukowska i Katarzyna Nyczka.