Policyjny piościg – uciekał z narkotykami, że aż zatarł silnik

Patrol piskiej drogówki pełnił służbę na drodze krajowej nr 16. Przed godz. 19.00 na trasie Orzysz – Dąbrówka funkcjonariusze zauważyli nadjeżdżający pojazd marki Audi, który postanowili zatrzymać do kontroli drogowej.

Kierujący autem, widząc oznakowany radiowóz, gwałtownie zatrzymał i szybko zawrócił. Podczas cofania uderzył w drzewo i odjechał z piskiem opon. Policjanci natychmiast pojechali za nim, aby zatrzymać audi do kontroli.

Kierujący samochodem, nie stosując się do wydawanych mu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, znacznie przyspieszył. W pewnym momencie zjechał z drogi krajowej na drogę gruntową. Po przejechaniu kilku kilometrów lasami i łąkami z komory silnika uciekającego audi zaczął wydobywać się dym. Najprawdopodobniej doszło do zatarcia silnika. Kierowca wybiegł z auta i zaczął uciekać.

Policjant pobiegł za mężczyzną i zatrzymał go. Był to 23-letni mieszkaniec gminy Orzysz. Samochodem jechało jeszcze dwoje pasażerów w wieku 18 i 23 lat.

W trakcie wykonywanych czynności policjanci zauważyli leżący przy dźwigni hamulca postojowego młynek do suszu roślinnego oraz dwa zawiniątka, w których była marihuana. Podczas przeszukania 23-latka funkcjonariusze znaleźli w jego bieliźnie kolejne dwa woreczki strunowe z zawartością suszu roślinnego oraz trzeci woreczek z białym proszkiem. Badania testerem wykazały, że jest to marihuana i amfetamina, które zostały zabezpieczone przez policjantów. Żadna z osób jadąca audi nie przyznała się do posiadania środków odurzających. Wszyscy zostali zatrzymani w policyjnym areszcie.

Po zebraniu materiału dowodowego śledczy przedstawili kierującemu dwa zarzuty. Pierwszy z nich dotyczył niewykonania polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego. Drugi zarzut odnosił się do posiadania środków odurzających. Mężczyzna będzie jeszcze odpowiadał za spowodowanie kolizji oraz za kierowanie samochodem bez uprawnień. Za popełnienie czynów zarzucanych 23-latkowi grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Znaleziony w samochodzie susz narkotykowy trafił w ręce policji
Fot. KPP w Piszu