Braciszkowie znęcali się nad rodzicami – dostali dozór i zakaz zbliżania

Policyjny dozór, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych oraz nakaz opuszczenia domu pokrzywdzonych dostało rodzeństwo z Białej Piskiej, które znęcało się nad rodzicami.

Policjanci z Komisariatu Policji w Białej Piskiej otrzymali informację, że w jednym z mieszkań na terenie gminy dochodzi do przemocy domowej. Zatrzymali dwóch braci w wieku 31 i 43 lat podejrzanych o psychiczne znęcanie się nad rodzicami.

Zbierając materiał dowodowy w sprawie, kryminalni ustalili, że zatrzymani przez nich mężczyźni stosowali przemoc domową od ponad roku. Będąc pod działaniem alkoholu wszczynali awantury w trakcie, których wyzywali rodziców i prowokowali ich do bójki. Zdarzały się sytuacje, że mężczyźni zastraszali matkę i ojca oraz grozili im pozbawieniem życia.

Sprawcy przemocy domowej usłyszeli zarzut znęcania się nad rodzicami. Prokurator podjął decyzję o zastosowaniu wobec zatrzymanych dozoru policyjnego. Tym samym bracia zobligowani zostali do stawiennictwa w Komisariacie Policji w Białej Piskiej 3 razy w tygodniu. Prokurator zdecydował także o zakazie kontaktowania się z pokrzywdzonymi i zobligował mężczyzn do opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu w ciągu trzech godzin od chwili zwolnienia ich z policyjnego aresztu.Za znęcanie się nad rodziną grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.