W niedziele Rodzinny Festyn “Ratunek dla Agnieszki”

W niedzielę o godz. 14 na hali sportowej Szkoły Podstawowej w Białej Piskiej odbędzie się Rodzinny Festyn „Ratunek dla Agnieszki”.

Walko toczy się o życie i zdrowie Agnieszki Kretuńskiej, 38-letniej nauczyciel języka angielskiego z Białej Piskiej, matki dwójki chłopców. Na początku stycznia zdiagnozowano u niej nieoperacyjny nowotwór mózgu. Zbiórkę pieniędzy na jej leczenie prowadzi Komitet Społeczny Braterstwo Saperów oraz harcerze z Hufca ZHP Pisz 1 i 1 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej Ex BiPi z Białej Piskiej.

Festyn rozpoczną dzieci z Przedszkola Miejskiego w Białej Piskiej, a na scenie zaśpiewają Mateusz Szkraba, Łukasz Salik, Majkel, Vista, Americanos i Magnat.
W trakcie imprezy odbędzie się zumba, którą poprowadzą instruktorki z Wonderland – Fabryki Kreatywności. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Białej Piskiej pokażą Wam, jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej, a żołnierze z 15. Batalionu Saperów z Orzysza przeprowadzą pokaz samoobrony.

Ważną rzeczą będą licytacje. Wśród gadżetów mamy m.in. koszulki, spodenki, karnety na mecze, piłki, rękawice, korki, czy płyty od znanych sportowców i wokalistów z autografami. Płatność za wylicytowane rzeczy odbędzie się na miejscu. Swoje stoiska będą miały Koła Gospodyń Wiejskich z Drygał i Pogorzeli Wielkiej, Sołectwo Liski, Przedszkole Miejskie w Białej Piskiej i Zespół Szkół nr 1 w Białej Piskiej, na których będziecie mogli kupić przepyszne ciasta. Dodatkowo w Kole Gospodyń Wiejskich „Drygalanki” z Drygał i u Sołectwa Liski na sprzedaż będą wystawione m.in. własnoręcznie robione ozdoby wielkanocne.

Piska Spółdzielnia Socjalna Diaroz z Pisza zaserwuje grochówkę, a animator zaprosi dzieci na wodne tatuaże, pokaz szczudlarski i balonowe inspiracje z Lwem Leonem.
Najmłodsi będą mogli przymierzyć umundurowanie i wsiąść do wozów policjantów z Komisariatu Miejskiego w Białej Piskiej, amerykańskich żołnierzy stacjonujących w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz w Bemowie Piskim i strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Białej Piskiej. Gościem specjalnym festynu będzie Daniel „Rutek” Rutkowski – zapaśnik, ośmiokrotny medalista Mistrzostw Świata, profesjonalny zawodnik MMA.