Panie dostały w prezencie “Bezpieczny poślizg”

Piscy policjanci już po raz drugi przygotowali niespodziankę dla pań kierowców z okazji Dnia Kobiet. Zorganizowali przyspieszony kurs doskonalący umiejętności jazdy samochodem pn. „Bezpieczny poślizg z okazji Dnia Kobiet”.

W czwartek policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Piszu już po raz drugi zorganizowali dla pań krótki kurs doskonalący umiejętności jazdy samochodem pn. „Bezpieczny poślizg z okazji Dnia Kobiet”. Współorganizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji i Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym oraz Ośrodek Szkolenia Kierowców „Expert”. Całej akcji towarzyszyli dziennikarze z telewizji Polsat, co było ogromną niespodzianką dla wszystkich.

Policjanci piskiej drogówki przypomnieli uczestniczkom kursu najważniejsze zasady bezpiecznej jazdy samochodem. Nie brakowało też ciekawych pytań. Była m.in. dyskusja na temat przewożenia dzieci w fotelikach, jazdy samochodem w szpilkach lub japonkach oraz bezpiecznego transportu zwierząt domowych, zwłaszcza tych większych. Część teoretyczną zakończył nadkom. Marcin Karmowski, Komendant wręczył paniom pamiątkowe dyplomy oraz upominki z okazji Dnia Kobiet życząc wszystkim kursantkom bezpiecznej jazdy samochodem.

Przyszedł wreszcie czas na oczekiwaną jazdę samochodem pod okiem instruktora nauki jazdy. Każda z pań miała możliwość sprawdzenia swoich umiejętności jeżdżąc samochodem z trojlerami, które symulacją warunki poślizgu. Wrażeń nie brakowało zwłaszcza, gdy na skutek poślizgu auto kilkukrotnie się obracało. Uczestniczki kursu były bardzo zadowolone z możliwości skorzystania z takiej formy szkoleniay. Mogły bowiem dowiedzieć się i doświadczyć jak bezpiecznie można wyprowadzić samochód z poślizgu, a wszystko pod okiem instruktora nauki jazdy.