Młodzicy i kadeci TSK Roś mistrzami Warmii i Mazur.

TSK ROŚ Pisz w podwójnej koronie. Młodzicy i kadeci mistrzami Warmii i Mazur.

W minioną sobotę młodzicy TSK Roś Pisz zmierzyli się na wyjeździe z Junior Basket Club Olsztyn. Stawką meczu było Mistrzostwo Woj. Warmińsko-Mazurskiego w kategorii U-14. Wspaniała gra naszego zespołu od początku rywalizacji. Pierwszą kwartę wygraliśmy 20:16. Kolejne minuty meczu to stopniowe powiększanie przewagi przez zawodników Rosia. Pod koniec trzeciej kwarty nasi reprezentanci wyszli na prowadzenie dwudziestoma punktami i wydawało się, że jest już po meczu. Niestety w czwartej odsłonie za pięć przewinień boisko musieli opuścić Robert Stypiński i Wojciech Milewski, a dodatkowo czterech koszykarzy miało po cztery faule. Na szczęście udało się wytrzymać napór gospodarzy. 80:74 dla TSK Roś Pisz i po końcowej syrenie to nasz zespół cieszył się z wygranej i tytułu Mistrza Warmii i Mazur w sezonie 2018/2019 w kategorii U-14. Naszą drużynę do zwycięstwa poprowadził zdobywca 37 punktów – Maks Turski. Na brawa zasłużył cały zespół. Gratulacje dla zawodników i trenera Karola Święconka !!! Dziękujemy kibicom za doping. O drugie miejsce w lidze i awans do finału strefowego powalczą w bezpośrednim meczu UKS Nenufar 5 Ełk i JBC Olsztyn. Finał strefowy odbędzie się w dniach 6-7 kwietnia i zagrają: mistrz i wicemistrz z Warmii i Mazur oraz trzecia i czwarta drużyna z Pomorza.

W niedzielę wywalczony wcześniej tytuł Mistrza Warmii i Mazur świętowali także kadeci TSK Roś Pisz. Rozegrali oni mecz u siebie z MKS Truso Elbląg. Spotkanie zakończyło się wyraźnym zwycięstwem naszego zespołu 106:56. Dla Rosia najwięcej punktów zdobyli: Maciej Milewski (23), Aleksander Rutkowski (19), Łukasz Bessman (16), Tymoteusz Tański (14) i Jakub Piotrowski (10). W naszym zespole punktowali wszyscy zawodnicy. Gratulacje dla trenera Zbigniewa Wykowskiego i całej drużyny!!! TSK Roś Pisz zakończył0 sezon 2018/2019 z kompletem zwycięstw i bezapelacyjnie zdobyło tytuł Mistrza Warmii i Mazur. Łukasz Bessman trzecim strzelcem w lidze i królem strzelców za 3 punkty ( 26 celnych rzutów za 3 pkt. w 11 meczach, średnio 2,36/mecz). Naszej drużynie życzymy powodzenia na turnieju strefowym, który w dniach 16-17 marca zostanie rozegrany na Pomorzu.

Po meczu zawodnicy Rosia otrzymali koszulki “TSK Roś Pisz MISTRZ Warmii i Mazur 2019”, które ufundowali rodzice zawodników. Zostali także udekorowani złotymi medalami. Kapitan zespołu Maciej Milewski wzniósł do góry puchar za I miejsce w lidze kadetów WMZKosz w sezonie 2018/2019. Łukasz Bessman otrzymał statuetkę za tytuł najskuteczniejszego zawodnika w rzutach za 3 pkt. Zawodnicy, sędziowie, trener i kibice po dekoracji Mistrzów zostali poczęstowani wspaniałym tortem.

Zarząd TSK Roś Pisz składa serdeczne podziękowania Markowi Piotrowskiemu i Patrykowi Piotrowskiemu za oprawę muzyczną meczu i zagrzewanie kibiców do dopingu naszym reprezentantom. Było chóralne “Sto lat” i “We are the Champions”. Dziękujemy Firmie Angitia Med Rehabilitacja, która w sezonie 2018/2019 była Partnerem naszego klubu. Fizjoterapeueci z Angitii dbali o zdrowie naszych zawodników.