Czwórka dzieci poszkodowana w wypadku forda z ciągnikiem

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w sobotę na trasie Pisz- Jeże. Na prostym odcinku drogi kierujący pojazdem marki Ford Focus uderzył w tył przyczepy rolniczej. Czworo dzieci jadących osobówką trafiło do szpitala.

W sobotę przed godz. 19.00 na drodze krajowej nr 63 na trasie Pisz- Jeże doszło do wypadku drogowego. Pojazd marki Ford Focus uderzył w tył przyczepy ciągniętej przez ciągnik rolniczy marki Zetor. Oba pojazdy jechały w stronę miejscowości Jeże. Do zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi. Obaj kierujący zostali ukarani mandatami za przewożenie zbyt dużej ilości osób.

.

Na miejscu policjanci ustalili, że kierującym fordem był 32-letni mieszkaniec Pisza. Samochodem podróżowała jeszcze kobieta i czworo dzieci w wieku od 5 do 9 lat, które trafiły do szpitala. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że jedno z dzieci ma obrażenia głowy, drugie złamaną rękę, a dwoje pozostałych zostało zwolnionych ze szpitala. Z uwagi na to, że fordem jechało zbyt dużo osób, bo aż 6, a jedno z dzieci przewożone było bez fotelika, policjanci ukarali kierowcę mandatem karnym za popełnione wykroczenia.

Ciągnikiem rolniczym marki Zetor z przyczepą kierował 20-letni mieszkaniec gminy Kolno. Pojazdem tym jechały w sumie trzy osoby. Za przewożenie osób w liczbie przekraczającej ilość miejsc określonych w dowodzie rejestracyjnym 20-latek ukarany został przez funkcjonariuszy mandatem karnym. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowców. Obaj byli trzeźwi. Policja w dalszym ciągu będzie prowadzili czynności procesowe mające na celu ustalenie przyczyn i okoliczności tego wypadku