Pijany w sztok przespał się na jezdni

Kompletnie pijany leżał nocą na drodze. Zauważył go policyjny patrol

Policjanci z Orzysza pełniący nocną służbę zauważyli w centrum miasta mężczyznę leżącego na środki jezdni. Zatrzymali się, by mu pomóc. Okazało się, że jest on kompletnie pijany. 21-latek miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu. Za popełnione wykroczenie ukarany został mandatem karnym.
Po godz. 3.00 na ul. Ełckiej funkcjonariusze zauważyli leżącego na środku drogi mężczyznę. Była to sytuacja o tyle niebezpieczna, że jest to droga krajowa nr 16 biegnąca przez Orzysz.
Funkcjonariusze zatrzymali się, by mu pomóc człowiekowi i ustalić co się właściwie stało. Okazało, że mężczyzna jest kompletnie pijany i niewątpliwie znajduje się w sytuacji zagrażającej jego życiu i zdrowiu. Policjanci podnieśli leżącego i przewieźli do komisariatu, by wykonać dalsze czynności z jego udziałem. Ustalili, że jest to 21-letni mieszkaniec Orzysza. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie. W tej sytuacji funkcjonariusze zdecydowali o zatrzymaniu go w policyjnym areszcie.
Po wytrzeźwieniu 21-latek opuścił policyjny areszt. Za popełnione wykroczenie ukarany został mandatem karnym.