Pisz całym sercem zatańczył dla Małgosi

To rekordowy wyniki! Podczas V Charytatywnego Maratonu Zumba, w trakcie którego odbywała się zbiórka pieniędzy na leczenie małej Małgosi Szymańskiej z Pisza, zebrano blisko 45 tys. zł.

Mieszkańcy Pisza i nie tylko, kolejny raz okazali wielkie serce, przekazując na na ten szczyny cel blisko 45 tys. zł. Wszystkim darczyńcom oraz organizatorom zbiórki – Komitetowi Społecznemu “Pisz Dzieciom” oraz Szkole Podstawowej nr 1 w należą się wielkie brawa i podziękowania.

Tegoroczny, Charytatywny Maraton Zumba odbył się 16 stycznia. Wzięła w nim udział rekordowa liczba 600 uczestników. Podczas trwającej w tym dniu kwesty zebrano ponad 25 tys. zł. Ostateczny wynik akcji poznano dopiero kilka dni temu, po ostatecznym podliczeniu wpłat z internetowych licytacji, kwest ze szkół i osób, które przyjęły tzw. wyzwania. Łącznie zebrano 44 327,95 złotych.

– Kochani dziękujemy za Wasze wsparcie, za Wasz czas i ogromne serca, dzięki którym udało nam się zebrać dla Małgosi tak dużą kwotę – mówią organizatorzy akcji, Komitet Społeczny Pisz Dzieciom – Dziękujemy, że razem z nami tak licznie, z poświęceniem i wielkim zaangażowaniem włączyliście się do przygotowania V Charytatywnego Maratonu Zumba w Piszu. Bez Waszej przychylnej postawy zorganizowanie tej wspaniałej akcji byłoby niemożliwe.

Dziewczynka z połową serduszka

Małgosia jest radosną i beztroską dwulatką, która w tak krótkim swoim życiu przeszła już bardzo dużo. Urodziła się z wadą serca HLHS. Każdy przypadek Hipoplazji Lewego Serca jest inny, ale każdy oznacza, że serce dziecka nie pracuje prawidłowo, lewa komora serca nie funkcjonuje, a czasem jak w przypadku Małgosi w ogóle się nie wykształciła. To tak jakby dziecko urodziło się z połowa serduszka. Pierwszą operację przeszła w 8 dobie życia, druga gdy miała 9 miesięcy, lecz tu pojawiło się powikłanie pooperacyjne w wyniku którego ma tracheotomie. Lekarze nie dawali jej szans na przeżycie, ale Małgosia ma wielką wolę życia i ogromną miłość bliskich. Leki, które Małgosia codziennie przyjmuje i rehabilitacja to także olbrzymi koszt, dlatego potrzebna jest nasza pomoc.