Znęcał się nad rodziną nie miał też litości dla zwierząt

Policja zatrzymała 46-letniego mieszkańca Pisza podejrzanego o znęcanie się nad żoną i dwójka małoletnich dzieci.

Zbierając materiał dowodowy w tej sprawie funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna od blisko dwóch lat stosował przemoc fizyczną oraz psychiczną wobec żony, a także dzieci w wieku 8 i 16 lat. Jak się okazało 46-latek bez powodu wszczynał awantury domowe, w trakcie których wyzywał małżonkę słowami wulgarnymi, wyganiał ją z domu oraz groził pozbawieniem życia. Zdarzyło się też, że bił pokrzywdzoną rękami po całym ciele oraz zabierał jej pieniądze przeznaczone na utrzymanie rodziny.

Mężczyzna stosował przemoc także wobec swoich dzieci w wieku 8 i 16 lat. Wyzywał je słowami wulgarnymi, bił je i groził im pozbawieniem życia. Znęcał się nad nimi psychicznie i fizycznie.
Zbierając materiał dowodowy śledczy ustalili, że 46-latek w 2017 roku znęcał się również nad psem należącym do rodziny Mężczyzna bił zwierzę oraz rzucał nim o podłogę. Ostatecznie zabił zwierzę. Ale to jeszcze nie wszystko. Policjanci ustalili też, że zatrzymany od blisko dwóch lat znęcał się także nad drugim psem.

Sprawca przemocy usłyszał zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad żoną i dziećmi, a także dwa zarzuty dotyczące znęcania się nad zwierzętami. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Za znęcanie się nad najbliższymi oraz zwierzętami grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, który w tym roku trwa od 18 do 24 lutego, to kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Związana jest ona z obchodzonym w dniu 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw. Do akcji włączyli się także policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Piszu.
W Polsce dzień ten został ustanowiony na mocy ustawy z dnia 12 lutego 2003 r. o ustanowieniu 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw. która została uchwalona z uwagi na potrzebę stałego monitorowania sytuacji osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz działań podejmowanych na rzecz poprawy ich położenia.
Obchody Tygodnia mają zwrócić uwagę na potrzeby ofiar przestępstw oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc. Taką pomocą będą bezpłatne porady prawne oraz psychologiczne udzielane w sądach, prokuraturach, komendach policji, a także w siedzibach prawniczych samorządów zawodowych i organizacji pozarządowych. Porad udzielą prokuratorzy, asystenci sędziów, referendarze, adwokaci, radcowie prawni, aplikanci, psycholodzy, kuratorzy sądowi oraz inni specjaliści.
Można także skorzystać z fachowej pomocy policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Piszu. W ramach „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw” każdego dnia w godz. 6.00-22.00 dyżury pełnić będą funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego, którzy oferują swoje wsparcie i pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwem.
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu