Strażacy z Białej Piskiej mają nowy wóz

Średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki VOLVO już oficjalnie należy do strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Białej Piskiej. We wtorek odbyło się przekazanie pojazdu.

Wartość pojazdu, która wyniosła 750 tys. złotych, to efekt wspólnych działań gminy Biała Piska, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Olsztynie i Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego. 380 tys. zł na wóz strażacki dała gmina Biała Piska, 200 tys. zł pozyskano z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Olsztynie, a 170 tys. zł z Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego.

– Życzę Wam, aby ten samochód służył w wypełnieniu Waszych zadań i powinności, które sami na siebie nałożyliście w ochronie ludzkiego mienia i zdrowia, niesienia pomocy poszkodowanym w wypadku. Nam mieszkańcom życzę, żeby okazji użycia tego samochodu w celach ratowniczych było jak najmniej, natomiast jak najwięcej w ćwiczeniach oraz innych uroczystościach -tak podczas uroczystości mówiła Beata Sokołowska, burmistrz Białej Piskiej.

Podczas przekazywania wozu podkreślano pracę strażaków jako pracę pełną poświęceń, wyrzeczeń i odpowiedzialności, wymagającą nie tylko doskonałego przygotowania, ale także profesjonalnego sprzętu.

– Nowy wóz, który dziś Wam przekazujemy, z pewnością przełoży się na lepszą jakość wykonywanej przez Was służby i bezpieczeństwo mieszkańców naszej gminy. Pełniona przez Was służba jest nie tylko zaszczytem i honorem, ale ważną dla społeczności lokalnej misją chroniącą życie, zdrowie i dorobek ludzkich pokoleń – dodała burmistrz Białej Piskiej.

Osobom, które przyczyniły się do zakupu nowego wozu strażackiego, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Białej Piskiej wręczył pamiątkowe statuetki.