Rozpracowali dilera narkotyków

Kryminalni z Pisza zatrzymali 39-letniego mężczyzne podejrzanego o handel narkotykami.

W jego domu funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli ponad 400 g amfetaminy. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Zatrzymany to mieszkaniec Pisza. Śledczy pracowali nad tą sprawą od dłuższego czasu. W domu dilera policjanci znaleźli czarny foliowy worek owinięty niebieską taśmą malarską oraz woreczek po gumach do żucia. W obu pakunkach był biały proszek.

W znalezieniu substancji odurzających funkcjonariuszom pomógł pies do wykrywania narkotyków, który przyjechał do Pisza, wraz ze swoim przewodnikiem, z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Biały proszek został zabezpieczony przez kryminalnych. Po zważeniu okazało się, że jest to ponad 400 gramów amfetaminy o czarnorynkowej wartości blisko 13 000 złotych. Jest to kwalifikowane jako znaczna ilość narkotyków.

Mieszkaniec Pisza został zatrzymany w policyjnym areszcie. Po zebraniu materiału dowodowego przedstawione mu zostały dwa zarzuty. Pierwszy z nich dotyczy udzielania środków odurzających innej osobie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Drugi zarzut odnosi się do posiadania wbrew przepisom znacznej ilości narkotyków.Decyzją sądu 39-latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.