Okradł dziecięcą skarbonkę, matce groził

Areszt za rozbój, groźby i kradzież z włamaniem.

Piscy kryminalni zatrzymali 33-latka podejrzanego o kierowanie gróźb karalnych pod adresem byłej partnerki. Wyjaśniając okoliczności zdarzenia funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna włamał się też do mieszkania pokrzywdzonej, skąd ukradł blisko 400 złotych z dziecięcej skarbonki. Zatrzymany usłyszał też zarzut rozboju, do którego doszło w listopadzie ubiegłego roku.

Do piskiej komendy przyszła zdenerwowana kobieta, aby zgłosić, że jej były partner grozi jej pozbawieniem życia. Sprawą zajęli się kryminalni. Ustalili, że 33-letni mężczyzna od ponad roku nękał zgłaszającą, groził jej pozbawieniem życia zmuszając ją w ten sposób do pozostania z nim w związku. Kobieta dodała, że były konkubent wdzierał się do jej mieszkania używając klucza dorobionego bez jej wiedzy i zgody. W obawie przed byłym partnerem kobieta zmuszona była nocować poza domem. Zgłaszająca co raz bardziej obawiała się spełnienia słów wypowiedzianych przez byłego konkubenta, stąd postanowiła powiadomić o wszystkim policję.

Jeszcze tego samego piscy kryminalni zatrzymali 33-letniego mężczyznę podejrzanego o popełnienie przestępstwa gróźb karalnych. Wyjaśniając okoliczności tej sprawy śledczy ustalili, że zatrzymany w styczniu bieżącego roku dokonał kradzieży z włamaniem do mieszkania pokrzywdzonej. Wszedł do środka przy użyciu dorobionego klucza. Z dziecięcej skarbonki ukradł 380 złotych.

W toku wykonywania kolejnych czynności procesowych policjanci ustalili, że 33-latek jest też sprawcą rozboju, do którego doszło w listopadzie minionego roku w Piszu. Zatrzymany zaatakował znanego mu mężczyznę, uderzał go pięściami po twarzy, a następnie przewrócił na ziemię i kopał po całym ciele. Ostatecznie z kieszeni kurtki zabrał mu telefon komórkowy wartości 300 złotych.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego zatrzymany mieszkaniec gminy Kolno usłyszał trzy zarzuty. Dotyczyły one dokonania rozboju, kradzieży z włamaniem oraz kierowania gróźb karalnych. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 33-latka na okres 3 miesięcy. Z uwagi na to, że przestępstw tych dokonał w okresie tzw. recydywy grozi mi kara nawet nawet 18 lat pozbawienia wolności.