Wojewoda odwiedził Pisz

Wojewoda warmińsko – mazurski niemal cały wtorek przebywał w Piszu. Przecinał wstęgi i wręczył kluczyki do nowego policyjnego samochodu.

Oficjalne oddanie do użytku przebudowanego w zeszłym roku odcina drogi Pisz – Wiartel oraz wyremontowanej sali gimnastycznej w I LO w Piszu i przekazanie nowego samochodu piskiej policji to uroczystości, w których uczestnicz wojewoda Artur Chojecki. Przekazany do nowy radiowóz piskiej Komendzie Policji to pojazd marki Hyundai I20 wartości 46 000 złotych.

Samochód zakupiony został w ramach programu „50×50”. Oznacza to, że połowa kwoty została wyłożona przez Zarząd Powiatu Piskiego, a drugą połowę sfinansowała Komenda Główna Policji z „Programu Modernizacji Policji na lata 2017-2020”. Samochód będą wykorzystywali policjanci służby kryminalnej. Jest to już czwarty radiowóz, który w ostatnim czasie przekazany został funkcjonariuszom z powiatu piskiego. Dzięki dobrze układającej się współpracy z lokalnym samorządem piska policja otrzymała w 4 nowe samochody na łączną kwotę blisko 250 tysięcy złotych.

Kolejną uroczystością po przekazaniu samochodu, było przecięcie wstęgi i oficjalne oddanie do użytku odcinka gruntownie przebudowanej drogi Pisz – Wiartel wraz z nowym rondem i ścieżką rowerową. Inwestycja kosztował prawie 10 milionów zł z czego 6 milionów pochodziło z dotacji państwowych.

– To kolejny przykład dobrej współpracy między rządem a samorządem — mówił wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki. — Rząd dostrzega potrzeby samorządów. Zwłaszcza Polski powiatowej, wschodniej także.

Po symbolicznym otwarciu drogi przyszedł czas na oficjalne oddanie zmodernizowanej sali gimnastyczne w Starym Ogólniaku, która w marcu będzie miała 40 lat. Inwestycja sfinansowana została ze środków wojewódzkich w kwocie ponad 650 tys. zł. Z budżetu powiatowego na inwestycje wydano 670 tys. zł.

– Została ona oddana do użytku 3 marca 1979 roku. Taki wiek wymaga liftingu — mówił podczas uroczystości Andrzej Zadroga, dyrektor I LO w Piszu. — Wnętrze sali wymagało generalnego remontu. Cieszę, że udało nam się zrealizować inwestycję.

We wtorkowych uroczystości wzięli udział: poseł na Sejm RP, Jerzy Wojciech Małecki, Artur Chojecki wojewoda warmińsko – mazurski, starosta Andrzej Nowicki wraz z członkami Zarządu Powiatu Piskiego, Irena Jatkowska, przewodnicząca Rady Powiatu.

Fot. Starostwo Powiatowe w Piszu/Jakub Grodzki, TP