Orkiestra zakończyła granie

Orzysz okazał się niepokonany podczas 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mieszkańcy gminy pobili rekord zbierając do puszek 37.675,69 zł, o 5 tyś więcej niż rok temu.

Sztaby WOŚP działały w Piszu, Orzyszu i Rucianem – Nidzie, tam też odbywało się najwięcej imprez. W Białej Piskiej tylko kwestowano. Łącznie na ulice miast i wsi powiatu piskiego wyszło 115 wolontariuszy. W Piszu zebrano do puszek 31.885 zł. Tą kwotą również został ustalony nowy rekord w porównaniu z ubiegłoroczną zbiórką. W Rucianem – Nidzie mieszkańcy przekazali na WOŚP 19.915,04 zł.

Tak było w Piszu


Prawie 5400 zł udało się zebrać mieszkańcom gminy Biała Piska. Pieniądze te trafiły do sztabu WOŚP w Orzyszu. W samej Białej Piskiej zebrano prawie 3900 zł, a w Bemowie Piskim blisko 1500 zł.

–  Mamy duży potencjał. Za rok, o tej porze, jeden ze sztabów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie obowiązkowo i u nas –  zapowiedziała Beata Sokołowska, burmistrz Białej Piskiej.

– Mieszkańcy Białej Piskiej dołożyli swoją cegiełkę i wspólnie udało się nam zebrać prawie 3900 zł. Dla porównania rok temu było o 1000 zł mniej. Do tego prawie 1500 zł w Bemowie Piskim. Jesteście niesamowici. Tym samym sztab w Orzyszu zebrał blisko 38 tys. złotych, także bijąc zeszłoroczny rekord – mówi Agnieszka Górecka-Kubrowska z Orzysza, która z wolontariuszami kwestowała na ulicach Białej Piskiej.

Kwesta w Białej Piskiej

Dziękuję mieszkańcom naszej gminy, wspaniałym wolontariuszom i harcerzom, pracownikom Domu Kultury na czele z panem dyrektorem Andrzejem Cieślukiem, prowadzącym orzyską licytację państwu Ewie Stankiewicz i Hubertowi Makowskiemu, osobom, które przekazały przedmioty na licytację i osobom, które je wylicytowały. Jesteście szczodrzy, wspaniali, oddani dla drugiego człowieka – dziękował Zbigniew Włodkowski, burmistrz Orzysza.

Sztab WOŚP w Orzyszu

Imprezy WOŚP w Rucianem – Nidzie

Fot. PDK Pisz, DK w Rucianem – NIdzie, UM Biała Piska, UM Orzysz