Małgosia ma połowę serduszka – pomózmy jej całym sercem

W sobotę Pisz zatańczy w V Charytatywnym Maratonie ZUMBA. Dochód z imprezy przekazany zostanie na pomoc w leczeniu dwuletniej Małgosi. Dziewczynka żyje z połową serca.

Głównym celem akcji jest zebranie środków finansowych, które zostaną przekazane na leczenie Małgosi Szymańskiej. Dziewczynka boryka się z ciężkim i rzadkim schorzeniem. Kilka miesięcy temu zmarł jej tata, który chorował na nowotwór. Miał 42 lata. Małgosia ma dwie starsze siostry, którymi opiekuje się mama. Rodzina potrzebuje wsparcia na opiekę i leczenie najmłodszej z dziewczynek.

Małgosia jest radosną i beztroską dwulatką, która w tak krótkim swoim życiu przeszła już bardzo dużo. Urodziła się z wadą serca HLHS. Każdy przypadek Hipoplazji Lewego Serca jest inny, ale każdy oznacza, że serce dziecka nie pracuje prawidłowo, lewa komora serca nie funkcjonuje, a czasem jak w przypadku Małgosi w ogóle się nie wykształciła. To tak jakby dziecko urodziło się z połowa serduszka. Pierwszą operację przeszła w 8 dobie życia, druga gdy miała 9 miesięcy, lecz tu pojawiło się powikłanie pooperacyjne w wyniku którego ma tracheotomie. Lekarze nie dawali jej szans na przeżycie, ale Małgosia ma wielką wolę życia i ogromną miłość bliskich. Leki, które Małgosia codziennie przyjmuje i rehabilitacja to także olbrzymi koszt, dlatego potrzebna jest nasza pomoc.

Charytatywny maraton poprowadzą instruktorzy z Rucianego – Nidy, Ełku, Ostrołęki, Mrągowa, Kętrzyna, Torunia i Ostródy. Jeśli jednak ktoś nie ma siły, lub ochoty by tańczyć, również może wziąć udział w wydarzeniu. Na wszystkich młodszych i starszych czekają liczne atrakcje towarzyszące. Będą m.in.: stoiska z jedzeniem, animacje dla dzieci, warsztaty z Matką Polką Pierniczącą, piskie planszówki, strefa dla kobiet oraz coś dla mężczyzn.

Organizatorem imprezy jest Komitet Społeczny „Pisz dzieciom” oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Piszu.