Po wyborach czas na ślubowania

W tym tygodniu odbędą się zaprzysiężenia nowo wybranych rad miejskich oraz burmistrzów.

Jako pierwszy w poniedziałek ślubowanie na drugą kadencję złożył burmistrz Rucianego – Nidy, Piotr Feliński oraz wybrani w listopadowym głosowaniu nowi radni.

Burmistrz Piotr Feliński z Agnieszką Kręciewską, nową przewodniczącą Rady Miejskiej i jej zastępcą Mariuszem Paradowskim

W środę o godzinie 13 w hali widowiskowo – sportowej odbędzie się uroczystość zaprzysiężenia na ponowną kadencję Zbigniewa Włodkowskiego, burmistrza Orzysza oraz radnych gminy.
Burmistrz Pisza Andrzej Szymborski, który również został wybrany na ten urząd, na kolejna kadencję, zostanie zaprzysiężony w czwartek podczas pierwszej sesji nowego składu Rady Miejskiej. Uroczystość zaplanowano na godzinę 14 w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Piszu.
Ostatnie zaprzysiężenie samorządów gminnych będzie miało miejsce w Białej Piskiej w piątek o godzinie 10. Ślubowanie wraz z radnymi złoży nowo wybrana na stanowiska burmistrza Beata Sokołowska, która w ostatnich wyborach pokonała Wojciecha Stępniaka.
Nowi radni powiatowi złożą ślubowania w najbliższy czwartek. Uroczysta sesja odbędzie się o godzinie 14. W jej trakcie wybrany zostanie najprawdopodobniej również nowy Zarząd Powiatu wraz ze starostą i wicestarostą.