Trwa policyjna akcja „Znicz”

Za nami Dzień Wszystkich Świętych. Na drogach powiatu piskiego upłynął bezpiecznie. Doszło jedynie do kilku niegroźnych kolizji.

Dzień Wszystkich Świętych za nami. Tego dnia na drogach powiatu piskiego można było zauważyć większą niż zwykle liczbę policyjnych patroli. Czuwali oni nad bezpieczeństwem pieszych i kierujących szczególnie w rejonach cmentarzy, a w razie czego służyli pomocą. W tym szczególnym dla wszystkich dniu na drogach powiatu piskiego było bezpiecznie. Doszło jedynie do kilku niegroźnych kolizji, w których nie ucierpiała żadna osoba. Akcja „Znicz” potrwa do niedzieli.

W dalszym ciągu podstawowym zadaniem policjantów będzie ujawnianie nieodpowiedzialnych kierowców i eliminowanie nieprawidłowych zachowań uczestników ruchu drogowego, będących głównymi przyczynami zdarzeń drogowych. Dzisiaj funkcjonariusze będą zwracali szczególną uwagę na prędkość kierujących. W trakcie kontroli drogowych ich uwadze nie umknie także stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdu oraz sposób przewożenia dzieci w samochodach zgodnie z obowiązującymi przepisami. W dalszym ciągu funkcjonariusze apelują do kierowców o zachowanie ostrożności na drogach i zdjęcie nogi z gazu.