Pijana nastolatka błądziła nie swoim samochodem po drogach

Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwą 19-latkę, która kierowała skradzionym matizem.

Policjant z Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Rucianem – Nidzie, asp. Karol Dąbkowski, wracając samochodem po służbie do domu, zauważył jadący z przeciwka pojazd marki Daewoo Matiz, którym kierowała kobieta. Wcześniej policja otrzymała zgłoszenie, że taki pojazd został skradziony. Zatrzymał więc matiza i wezwał na miejsce patrol. Okazało się, że jest to auto, którego policjanci szukali.

Za kierownicą matiza siedziała 19-letnia mieszkanka gminy Ruciane- Nida. Od kobiety wyraźnie czuć było alkohol. Badanie jej stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Kierująca tłumaczyła się, że ten samochód należy do jej znajomego. Policjanci zdecydowali o zatrzymaniu 19-latki w policyjnym areszcie do czasu wytrzeźwienia i wyjaśnienia całej sprawy. Okazało się bowiem, że z auta zginęła też gotówka w kwocie 800 złotych.

Po zebraniu materiału dowodowego kobieta usłyszała trzy zarzuty. Odnosiły się one do kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, krótkotrwałego użycia cudzego pojazdu mechanicznego marki Daewoo Matiz wartości 900 złotych oraz kradzieży pieniędzy w kwocie 800 złotych na szkodę zgłaszającego. Po wytrzeźwieniu 19-latka w rozmowie z policjantami powiedziała, że razem z dwoma znajomymi pojechała do ośrodka wypoczynkowego, gdzie przez całą noc spożywali alkohol. Rankiem, gdy została sama postanowiła wsiąść do auta kolegi, by ich poszukać w najbliższej okolicy. Nie znalazła ich, więc postanowiła wrócić do ośrodka, ale nie mogła tam trafić. Błądząc po lokalnych drogach została zatrzymana przez funkcjonariusza po cywilnemu, który wracał po służbie do domu. Za popełnione czyny 19-latka odpowie teraz przed sądem. Grozi jej kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

 • kamil

  Zblizaja sie wybory samorzadowe,ludzie nie glosujcie na partyjniakow z PIS-u.Moze i sa wsrod nich dobrzy ludzie ale jako wataha to bardzo nie bezpieczna grupa.Postawmy im tame.Tak jak rujnuja Polske tak i zniszcza Pisz.Bedzie kolesiowstwo,ruina gospodarcza,modlitwa przed i po i duzo gledzenia o Polsce.Oni cofaja Polske,sa niebezpieczni i grozni,zapamietajcie to i na karcie wyborczej omijajcie pisiakow szerokim lukiem.

 • kamil

  Zeby nie byc goloslownym:czy ktos moze napisac co dla Pisza wywalczyl posel szwedajacy sie po sejmowych korytarzach?Jakie projekty wsparl czy jakies wymierne srodki zdolak pozyskac?Zobaczcie jaki jest bardzo aktywny w promowaniu kolesi z Nidzicy,szczytna,olsztyna czy elku forsujac swoich a Pisz ma tam gdzie slonce nie dochodzi.Czy tacy ludzie beda dobrymi gospodarzami naszego miasta-odpowiedzcie sobie sami.

 • kamil

  Teraz pisowcy chca debaty,tylko o czym debatowac z PIS-em?Ile sa warci kandydaci moglismy sie przekonac juz od dluzszego czasu.Teraz nalezy poswiecic chwile czasu na pojscie do wyborow i odstawic pisiakow na boczny tor.Wyborca ktory interesuje sie tym co sie dzieje w Piszu,swoje zdanie ma juz wyrobione,obserwujac poczynania kandydatow.3-godzinny show kandydatow w PDK-u nie powinien nic zmienic.Tak,ze wszelkie debaty mozna sobie juz odpuscic bo tak naprawde to znamy was doskonale.

 • kamil

  W tych wyborach glosujemy przeciwko pisowskim oszustom.Jeszcze tylko by brakowalo tego,zeby pousadzali swoja „dojna zmiane” w samorzadach.Zenek-chetny do debaty niech debatuje z pisowcem,moze wreszcie sie dowiemy co maja nam do zaproponowania.Bo Szymborski mowi o konkretach a oponeci pluja jadem albo obiecuja gruszki na wierzbie.Opowiesci o obietnicach juz sie przejadly.Zenek jak zwykle przyjdzie na debate zaopatrzony w „kwity” i „haki” na przeciwnika i bedzie zadyma a tak bedzie dobrze niech sie pozagryzaja nawzajem oba nieudaczniki.

 • kamil

  Podobno odbyla sie konwencja partyjna pisiakow,byly kandydatki trzymajace flagi narodowe,byl I sekretarz powiatowyPIS i sekretarze z wojewodztwa.Byl tez Szmit-uczestnik skoku na kase w piskiej sklejce.Piszanie jeszcze chyba pamietaja jak pisowcy byli zdeterminowani w walce o koryto.Ale dobra,mialo byc w iscie amerykanskim stylu a wyszlo jakos tak mdlawo i bez entuzjazmu.Czyzby nikogo nie obchodzila ta konwencja i upudrowane mumie calej reszty.Jesli tak to bardzo dobrze,bedzie sromotna kleska.I na koniec,oby to byla ostatnia konwencja pisowska.Tak nam dopomoz Bog.

 • kamil

  Aha,szkoda,ze ta cala sitwa po konwencji nie wsiadla w „pisobus” i ruszyla w teren w popegerowskie wioski obejrzyc ten „dobrobyt” jaki nam zafundowali.

 • kamil

  No,”nasz” pisowski kandydat pochwalil sie ,ze ma wokol siebie tzw.”bodyguards”.Oczywiscie,ze ochrona tego pisowskiego partyjniaka jest konieczna,bo wiadomo,ze w PIS-ie walcza ze soba rozne koterie i nawet pan prezes ma osobista ochrone.Wiec nasz pajac nie moze byc ,gorszy,bo gdyby byl normalny,to by chodzil bez obawy wsrod zwyklych ludzi.Regan przezyl tylko dzieki ochraniarzom, to moze i zadroge ochronia przed zamachem-kto wie.Ciekawe co na to ci ochraniarze co stoja z boku jak sie czuja pilnujac takiego nieudacznika.

 • kamil

  Moze,dzieki takiej ochronie „nasz” kandydat nie liczy sie z konsekwencjami swoich wybrykow,bo nikt mu wkurzony nie przylozy.

 • kamil

  >czesc andrzej chce ci powiedziec ze wygrasz te wybory w duchu wiary<
  Ten to chyba niedlugo to w konklawe wystartuje a nie na burmistrza.

 • kamil

  Nawet jakby kaczynski do Pisza sie przeprowadzil a Rydzyk radio do nas przeniosl to nic pisowcom nie pomoze,bo nigdy nie bylo lepszego wlodarza w tej gminie i juz nie bedzie jak Pan Szymborski.A teraz pisowcy chca go zastapic i spijac smietanke.Kazdy by chcial,niestety panu zadrodze nie jest pisane piastowanie takiego stanowiska jeszcze conajmnie przez dekade ale probowac zawsze moze.

 • kamil

  Zadroga burmistrzem-tzn.nasze szkoly nie sa beztronne.Rozumiem,ze maja prawo jako obywatele ale jako prawdziwi pedagodzy nie powinni.Jaka mam gwarancje,ze moje dziecko nie bedzie podlegalo jakiejs propagandzie w szkole.Skad mam miec pewnosc,ze moje poglady i mojej rodziny nie wplyna na ocene postepow mojego dziecka przez nauczyciela,ktory tak jasno i zdecydowanie deklaruje swoja przynaleznosc partyjna jak Pan Zadroga.

 • kamil

  >Trzeba sluchac ludu,obiecac im czego oczekuja a potem wygaszac jego oczekiwania.Maja zap…..za miske ryzu<
  No,i my "dotrzymujemy slowa".Mateuszek juz w chinach

 • kamil

  Pan Szymborski to jednak przytomny umysl.Spotka sie ze wszystkimi mieszkancami Pisza na rynku.Trzymam ksciuki a pisiory niech zaprosza na debate ukraincow i islamistow z filipin.Pis wygra ale na fujarce.

 • kamil

  Bardzo dobrze,ze nie bedzie tej okrojonej debatybo PIS jak ognia unika takich publicznych wystepow i to wszedzie.Im zalezy wylacznie na stanowiskach i przejeciu samorzadow a nie o kreowanie dobrych kandydatow

 • kamil

  Znowu pisiory dali przyklad glupoty.Te wejsciowki to beda rozdawane przez losowanie czy trzeba je wykupic? za okupacji konieczne byly wejsciowki do kina.teatru czy kawiarni ale teraz kiedy mamy wolnosc i demokracje.

 • kamil

  Pisowcy sami chcieli ukladac pytania i miec za pomoca wejsciowek samych swoich w pdk.Co za arogancja i buta.Jednak „ciemny lud” nie dal sie oszukac.

 • kamil

  No i na moje wyszlo,zenek z pisowcem beda nawzajem sie zagryzac i o to chodzi.Zenka i pisowcow wszyscy znaja i kochaja wiec odpuszczamy sped w pdk a zapraszamy wszystkich na rynek na spotkanie z Panem Szymborskim.Zenek z pisowcem jak te grzyby po deszczu i cieplych nocach powylazily i szukaja glosow-obiecanki cacanki byle do koryta i kase za nic brac.Do normalnel pracy idzcie do ubojni kurczakow a nie za darmo od podatnikow kase brac.

 • kamil

  Z czase sie do smrodu w ubojni mozna przyzwyczaic,nie martwcie sie.