Nakrętkowy mistrz świata

Dzielnicowy zebrał 5 ton nakrętek na leczenie Oli i Wiktora. W kolejnej edycji chce pomóc innych chorym dzieciom

Dzielnicowy z Białej Piskiej, mł. asp. Adam Trzonkowski zakończył drugą edycję zbierania nakrętek. Pieniądze z ich sprzedaży przeznaczone będą na leczenie Oli i Wiktora z Pisza. Tym razem w akcję zaangażował się cały powiat piski. Finał przerósł najśmielsze oczekiwania wszystkich. Zebrano prawie 5 ton nakrętek. Dzielnicowy nie spoczywa na laurach. Rozpoczyna kolejną edycję i zaprasza do współpracy.

We wrześniu minionego roku dzielnicowy z Komisariatu Policji w Białej Piskiej- mł. asp. Adam Trzonkowski rozpoczął drugą edycję zbierania nakrętek. W akcję zaangażował się cały powiat piski. Nakrętki zbierane były w przedszkolach, szkołach i w różnego rodzaju instytucjach. Pełne reklamówki przynosili do komisariatu także mieszkańcy. A wszystko to na szczytny cel, by pomóc chorym dzieciom.

W pierwszej edycji dzielnicowy zebrał 2,5 tony nakrętek. Był wówczas bardzo zadowolony, że udało się nazbierać aż tyle. Druga edycja była ogromnym zaskoczeniem. Nikt nie przypuszczał, że uda się nazbierać aż 5 ton nakrętek. A to wszystko dzięki ludziom dobrej woli, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie. Pieniądze ze sprzedaży nakrętek przeznaczone zostaną na leczenie Oli i Wiktora z Pisza.

– Zbieranie nakrętek to szczytna akcja, bo zamiast wyrzucać je do śmieci, pieniądze z ich sprzedaży pomogą chorym dzieciom. Tegoroczna akcja przerosła moje najśmielsze oczekiwania – powiedział Adam Trzonkowski. –  Chciałbym bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim osobom i instytucjom, które mi pomagają w realizacji tego przedsięwzięcia. Bardzo wszystkim dziękuję i zapraszam do kolejnej edycji.”

Mł. asp. Adam Trzonkowski nie poprzestaje na laurach. Kończy drugą edycję i już rozpoczyna trzecią. Tym razem chciałby pomóc innym dzieciom potrzebującym wsparcia. Stąd zwraca się do rodziców z powiatu piskiego, którzy mają chorą pociechę i prowadzą już zbiórkę nakrętek. Dzielnicowy bardzo chętnie wesprze ich w tym przedsięwzięciu. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt telefoniczny z Adamem (tel. 504 750 341).

Adam apeluje do mieszkańców i instytucji, by w dalszym ciągu zbierali nakrętki. Może tym razem uda się zebrać ich jeszcze więcej. Mile widziane będą także osoby, które zechcą pomóc dzielnicowemu w tym przedsięwzięciu. Kolejny już raz trzymamy kciuki za Adama.