Zasnęła pijana za kierownicą, uderzyli w łosia i kraksa motocyklowa – tak minął weekend na drogach

Dwa wypadki, trzech nietrzeźwych kierujących i kierowca, który złamał zakaz prowadzenia pojazdów to bilans minionego weekendu na piskich drogach.

W niedzielę policjanci pracowali na miejscu dwóch wypadków drogowych. Pierwszy z nich miał miejsce po godz. 13.00 na trasie Pisz-Ruciane – Nida, gdzie zderzyły się dwa motocykle. Na miejscu policjanci ustalili, że grupa motocyklistów jechała z Pisza w kierunku Rucianego – Nidy. Na końcu motocyklem marki Honda jechała 42-letnia mieszkanka Dobrego Miasta. W pewnym momencie jadący przed nią motocykliści zaczęli hamować. Kobieta najwyraźniej nie zachowała odpowiedniej odległości od poprzedzających ją pojazdów i najechała na tył jednego z nich. Jadący motocyklem marki Honda 25-letni mieszkaniec Dobrego Miasta z urazem ręki trafił do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Drugi wypadek miał miejsce przed godz. 20.00 na trasie Pisz- Orzysz. Za miejscowością Szczechy Wielkie, kierujący pojazdem marki VW Golf uderzył w łosia przebiegającego przez jezdnię. W wyniku uderzenia samochód zjechał z drogi do przydrożnego rowu, gdzie uderzył w skarpę. Kierowcę i pasażera przewieziono do szpitala. 38-letni kierujący golfem był trzeźwy. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności obu tych zdarzeń.

Podczas minionego weekendu funkcjonariusze zatrzymali, na drogach powiatu piskiego, 3 nietrzeźwych kierujących. Pierwszego z nich patrol ruchu drogowego skontrolował w niedzielę przed godz. 14.00 na terenie gminy Biała Piska. 35-letni kierujący pojazdem marki VW Tauron, mieszkaniec tej gminy, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Tego samego dnia po godz. 18.00, na terenie gminy Orzysz, patrol zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki Mazda. Za kierownicą siedział mieszkaniec Gliwic, który także miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

W poniedziałek po godz. 1.00 policjanci otrzymali informację od obywatela, że pojazdem marki VW Passat jedzie kobieta, która jest pod działaniem alkoholu. Opisany pojazd funkcjonariusze zauważyli stojący na posesji. Na kierownicy spała młoda kobieta, od której wyraźnie czuć było alkohol. Na siedzeniu pasażera leżały trzy puste butelki po piwie. Kobieta zaprzeczała, aby kierowała samochodem w stanie nietrzeźwości. Była tak pijana, że miała trudności, aby wysiąść z auta. Odmówiła poddania się badaniu stanu trzeźwości, stąd pobrana jej została krew do dalszych badań. 25-letnia mieszkanka gminy Pisz zatrzymana została do wytrzeźwienia i wyjaśnienia całej sprawy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy. Kara ta wzrasta do lat 5, kiedy to kierujący złamie orzeczony mu sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Tak było w przypadku 24-letniego mieszkańca Kielc kierującego pojazdem marki Nissan, którego policjanci zatrzymali do kontroli drogowej w Orzyszu. W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że 24-latek jedzie bez prawa jazdy. Miał bowiem orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Obowiązywał on od roku 2014 do 2010 roku. Jego złamanie jest przestępstwem.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drogach i dostosowanie prędkości zarówno do warunków drogowych, jak i atmosferycznych.