Dzieciaki na policji

W ramach działań „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – otwarte jednostki policji” piską komendę odwiedzają przedszkolaki i uczniowie, by dowiedzieć się, jak pracują policjanci.

Tym razem komendę odwiedziły 4-latki z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 w Piszu. Dzieci już na wstępie były bardzo zainteresowane jak wygląda praca szefa. czyli. Swoją wizytę rozpoczęły zatem od gabinetu Komendanta Powiatowego Policji w Piszu.

Komendant piskiej policji, kom. Marcin Karmowski bardzo serdecznie przyjął 4-latki. Zaprosił także swojego zastępcę, podinp. Marcina Kubasa. Obaj opowiadali dzieciom na czym polega ich codzienna praca. Oczywiście nie brakowało pytań ze strony maluchów. Dzieciom bardzo spodobało się, gdy komendant dał im do przymierzenia policyjną czapkę oraz pozwolił usiąść w swoim fotelu. Przedszkolaki po kolei siadały w komendanckim fotelu. Trzymając w ręku pieczątkę wczuwały się w rolę szefa policji, co bardzo im się podobało. Na zakończenie wizyty w gabinecie komendanta, przedszkolaki otrzymały od kom. Marcina Karmowskiego elementy odblaskowe.

W dalszej części maluchy spotkały się z policjantką, która opowiedziała im o pracy innych funkcjonariuszy, o tym jak wygląda policyjny mundur oraz wyposażenie do służby. Robiła tez dzieciom odciski palców na specjalnie przygotowanych certyfikatach, które to przedszkolaki mogły zabrać na pamiątkę. Spotkanie w komendzie najwyraźniej spodobało się przedszkolakom, bo na koniec wszystkie chciały zostać policjantami.