Trzeźwa akcja policji

Już dwóch nietrzeźwych kierowców zatrzymali policjanci piskiej drogówki w ramach działań „Alkohol i narkotyki”

Od wczesnych godzin rannych na drogach powiatu piskiego policjanci drogówki kontrolują kierowców pod kątem stanu trzeźwości i jazdy pod wpływem środków odurzających. Trwa bowiem akcja „Alkohol i narkotyki”. Już wczesnym rankiem funkcjonariusze zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących.

W piątek policjanci piskiej drogówki prowadzą, na terenie całego powiatu, działania pn. „Alkohol i narkotyki”. Funkcjonariusze kontrolują kierowców pod kątem stanu trzeźwości i jazdy pod wpływem środków odurzających. Już wczesnym rankiem wyeliminowali z ruchu dwóch kierowców jadących na tzw. „podwójnym gazie”.

Pierwszego z nich zatrzymali do kontroli drogowej przed godz. 6.00 na ulicach Pisza. Był to pojazd marki Opel. Za kierownicą siedziała 48-letnia mieszkanka gminy Biała Piska. Badanie stanu trzeźwości kobiety wykazało ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Kilka minut później, również w Piszu, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli pojazd marki Audi, którym kierował 59-letni mieszkaniec piskiej gminy. Ten kierowca również jechał pod działaniem alkoholu. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 0,3 promila alkoholu w organizmie, co stanowi wykroczenie. Za popełnienie tego czynu kierującemu grozi kara aresztu albo grzywny nie niższej niż 50 złotych.

W obu tych przypadkach policjanci zatrzymali kierowcom prawo jazdy, a ich samochody zostały zholowane przez pomoc drogową.=

Źródło: KPP w Piszu