Broń przechowywał w szafie i zamęczał psychicznie rodzinę

Policjanci zatrzymali 54-letniego mieszkańca Orzysza podejrzanego o psychiczne znęcanie się nad rodziną. W jego mieszkaniu i na posesji znaleziono broń i amunicję.

Śledczy ustalili bowiem, że mężczyzna ten od 26 lat znęcał się psychicznie nad żoną oraz dziećmi. Ze zgromadzonego materiału dowodowego wynika, że 54-latek będąc pod działaniem alkoholu wyzywał najbliższych, poniżał ich oraz nieustannie niepokoił. Do tego wyganiał z domu, groził pobiciem i pozbawieniem życia, a nawet spaleniem domu. Wyjaśniając okoliczności tej sprawy policjanci znaleźli w mieszkaniu i na posesji 54-latka broń i amunicję.

Wśród nich był rewolwer, pistolet, broń długa, metalowa lufa czy drewniana kolba. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli 7 sztuk różnego rodzaju broni i blisko 250 sztuk amunicji.W toku prowadzonego postępowania śledczy będą teraz ustalali, czy mieszkaniec Orzysza miał stosowne pozwolenia oraz czy zabezpieczone sztuki broni są bronią w myśl przepisów Ustawy o broni i amunicji. Jeśli policjanci stwierdzą, że 54-latek posiadał broń palną lub amunicję bez wymaganego zezwolenia usłyszy zarzut. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.Tymczasem mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut znęcania. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.Za znęcanie się nad rodziną grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.
Źródło: KPP w Piszu