Pijany za kierownicą i spalone auto

Wracał samochodem z poprawin mając blisko 2,5 promila. Jego auto stanęło w płomieniach.

Policjanci otrzymali informację, że na trasie Pisz- Łupki pali się samochód. Był to pojazd marki Audi A4, który zapalił się najprawdopodobniej w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej. Przy samochodzie stał 29-letni mieszkaniec gminy Biała Piska, który był pod znacznym działaniem alkoholu. Mężczyzna zaprzeczał, aby to on kierował audi. Został zatrzymany w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut.

W nocy z soboty na niedzielę na trasie Pisz- Łupki palił się samochód. Policyjny patrol, który przyjechał na miejsce ustalił, że w płomieniach stanął pojazd marki Audi A4. W środku już nikogo nie było. Przy samochodzie stał młody mężczyzna. Znajdował się pod znacznym działaniem alkoholu. Był to 29-letni mieszkaniec gminy Biała Piska. Mężczyzna potwierdził, że jest właścicielem tego samochodu. Zaprzeczał, aby to on siedział za jego kierownicą. Twierdził, że wracał z poprawin. Wiózł go kolega, który uciekł, gdy zobaczył, że samochód się pali.

Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 29-latka. Badanie wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie do czasu wytrzeźwienia i wyjaśnienia całej sprawy. Po zebraniu materiału dowodowego śledczy przedstawili mężczyźnie zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przyznał się do jego popełnienia. Powiedział policjantom, że nocą wracał z poprawin. Był pod działaniem alkoholu, więc wracał do domu bocznymi drogami. W pewnym momencie jego audi zakopało się na polanie. Kiedy kilkukrotnie próbował wyjechać auto stanęło w płomieniach, a on zdążył z niego wyjść. Najprawdopodobniej w samochodzie doszło do zwarcia instalacji elektrycznej. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości 29-latkowi grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.