Narodowe Czytanie z Tomaszem Stockingerem

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Piszu zaprasza mieszkańców do uczestnictwa w Narodowym Czytaniu “Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. W tym roku czytać będzie gość specjalny – Tomasz Stockinger.

Tegoroczne Narodowe Czytanie będzie miało w Piszu wyjatkową oprawę. Teksty z “Przedwiośnia” Stefana Żęromskiego będzie czytał aktor Tomasz Stockinger, tłem muzycznym będą improwizacje w wykonaniu towarzyszącego aktorowi pianisty – Stefana Gąsieńca.

Tomasz Stockinger, który od 20 lat wciela się w jedną z głównych postacii serialu “Klan” ukończył PWST w Warszawie w 1978 r. od tego czasu nieprzerwanie związany z teatrem, kinem, telewizją a także estradą. Jest dziś jednym z najbardziej rozpoznawanych polskich aktorów. Syn znanego aktora Andrzeja Stockingera kontynuuje również rodzinne muzyczne tradycje. W 2005 r. nagrał solową płytę z Polskim Radiem pt. “Melodią wracasz do mnie”. Towarzyszący mu Stefan Gąsieniec to kompozytor, aranżer muzyczny, pianista. Wyróżniony w roku 2010 Nagrodą Specjalną Ministra Kultury za nieoceniony wkład w rozwój polskiej kultury. Od 2007 roku Stefan Gąsieniec pełnił funkcję Dyrektora Artystycznego festiwalu muzycznego “Eurosilesia”. Skomponował, zaaranżował i wyprodukował muzykę do solowego albumu Krzysztofa Cugowskiego pt. “Przebudzenie”. Równorzędnie koncertuje jako pianista w Polsce i za granicą z gwiazdami światowego jazzu takimi jak : Fuasi Abdul Khaliq (USA), Kenny Martin(USA), Daniel Allen (Cuba), Siggy Davis (USA), Nirankar Khalsa (USA), Tony Hurdle (USA) i innymi. Komponował, aranżował i koncertował z większością gwiazd polskiej sceny muzycznej m.in.: Tomaszem Stockingerem, Ewą Bem, Katarzyną Groniec, Olgą Bończyk, Justyną Steczkowską, Krzysztofem Cugowskim, Stanisławem Soyka, Grzegorzem Markowskim, Michałem Bajorem, Maciejem Miecznikowskim, Januszem Radkiem, Pawłem Kukizem, Mieczysławem Szcześniakiem, Robertem Kudelskim i wieloma innymi.