Multimedialnie o niepodległości – wyjątkowa wystawa zawita do Pisza

Z okazji Narodowych Obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości zawita do nas Mobilne Muzeum Multimedialne. Ekspozycja odwiezi tylko 55 miast w Polsce, w tym Pisz.

Mobilne Muzeum Multimedialne przygotowane jest z inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy z okazji Narodowych Obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości.
Ekspozycja zawiera urządzenia najnowszej generacji, setki archiwalnych fotografii i dokumentów, fragmenty historycznych filmów, hologramy, nowoczesne animacje i interaktywne aplikacje tworzą fascynującą narrację poświęconą Niepodległej. Umożliwia to osobom zwiedzającym  wspólną wędrówkę w czasie i przestrzeni. Niezwykłe spotkanie z historią odbywa się w mobilnym module ekspozycyjnym, przystosowanym do podróży po całym kraju. Historia będzie przedstawiona w nowoczesnej formie. Podróż Muzeum po Polsce ma na celu włączenie się w świętowanie wspomnianego jubileuszu, dopełniając swym przesłaniem lokalne obchody. Każdy odwiedzający wystawę będzie mógł złożyć swój podpis w okolicznościowej księdze, powstałej z okazji stulecia odzyskania niepodległości.

Inicjatywa będzie miała charakter otwarty. Zwiedzanie wystawy, której celem będzie przede wszystkim rozbudzanie szacunku i poczucia dumy wobec dorobku minionych pokoleń, będzie bezpłatne. Ekspozycja wpisze się w cykl wydarzeń organizowanych przez Biuro Poselskie posła na Sejm RP Jerzego Małeckiego z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.