Areszt za groźby i znęcanie

Sąd nie miał wątpliwości o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania wobec trzech różnych osób, z których dwie dopuściły się znęcania nad rodziną, a jedna była sprawcą gróźb karalnych.

Policjanci z Komisariatu Policji w Orzyszu zatrzymali 60-letniego mężczyznę, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną, synem oraz jego konkubiną. Był to już kolejny przypadek znęcania się tego sprawcy, który był już wcześniej skazany za tego typu przestępstwo. Drugi z mężczyzn to 21-latek zatrzymany przez Policjantów z Komisariatu Policji w Rucianem-Nidzie, który został zatrzymany i usłyszał zarzuty znęcania się nad matką i nieletnim rodzeństwem. Młody mężczyzna wszczynał awantury domowe, podczas których wyzywał członków rodziny słowami obelżywymi, poniżał, groził pozbawieniem życia, uderzał, popychał i podduszał oraz niszczył wspólne mienie.
Zarzuty gróźb karalnych usłyszał natomiast 62-letni mężczyzna z Orzysza, który nietrzeźwy kierował groźby pozbawienia życia i spalenia mieszkania wobec swojego sąsiada. Policjanci wnosili o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, a decyzją sędziego, wobec tych sprawców przestępstw, zastosowano ten środek na okres 3 miesięcy. Sprawcom przemocy domowej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności za znęcanie się nad rodziną, a sprawcy gróźb karalnych do 2 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Piszu