Po pijaku wprost przed radiowóz

Policjanci z Białej Piskiej jechali radiowozem oznakowanym na interwencję. W pewnym momencie z drogi podporządkowanej wyjechał pojazd marki Skoda Felicja. Kierujący autem poruszał się całą szerokością drogi.

Policjanci z Komisariatu w Białej Piskiej zatrzymali samochód do kontroli drogowej mając podejrzenia, że kierowca jest nietrzeźwy. Przed policyjny radiowóz jadący miastem z drogi podporządkowanej wyjechał pojazd marki Skoda Felicja. Samochód jechał całą szerokością drogi. Policjanci od razu nabrali podejrzeń, że kierowca jest nietrzeźwy. Zatrzymali skodę do kontroli drogowej. Po otwarciu drzwi tego auta nie mieli już żadnych wątpliwości.

Za kierownicą pojazdu marki Skoda Felicja siedział 44-letni mieszkaniec gminy Pisz. Funkcjonariusze sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie wykazało ponad 4 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a pojazd przekazali wskazanej osobie, która był trzeźwa

To nie jedyny nietrzeźwy kierujący zatrzymany przez policyjne patrole w miniony weekend na drogach powiatu piskiego. W miejscowości Drygały, gm. Biała Piska policjanci drogówki zatrzymali do kontroli drogowej motorower. Jechała nim 48-letnia mieszkanka gminy Biała Piska. Po sprawdzeniu jej stanu trzeźwości okazało się, że kobieta ma ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

W niedzielę około godz. 19.00 obywatel zatrzymał nietrzeźwego motorowerzystę na trasie Orzysz – Dąbrówka w okolicach miejscowości Tuchlin, o czym powiadomił policję. Patrol ustalił, że motorowerem marki Jawa jechał 46-letni mieszkaniec gminy Orzysz. Badanie stanu trzeźwości tego mężczyzny wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Niepełna godzinę później w Piszu na ul. Olsztyńskiej doszło do kolizji. Pojazd marki Renault Megane uderzył w toyotę i odjechał z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze ustalili do kogo należy renault. Jadąc do miejsca zamieszkania sprawcy kolizji policjanci zauważyli pojazd, którego szukają. Zatrzymali go do kontroli drogowej. Za kierownicą siedział 45-letni mieszkaniec gminy Pisz. Mężczyzna miał blisko 3 promile alkoholu. Powiedział policjantom, że ma problemy z alkoholem, a wcześniej wypił 0,5 litra wódki. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności. Wszystkie zdarzenia miały miejsce w miniony weekend.

Źródło KPP w Piszu